banner539

banner526

banner533

banner513

Gümüşhane'de operasyon

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde kaçak silah üretilen iki eve düzenlenen operasyonda silah ve silah üretiminde kullanılan araçlar ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı. Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir istihbaratı değerlendiren K

Bölgesel 02.03.2009, 12:46
Gümüşhane'de operasyon
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde kaçak silah üretilen iki eve düzenlenen operasyonda silah ve silah üretiminde kullanılan araçlar ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.


Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir istihbaratı değerlendiren Kürtün Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçenin Şendere köyünde Y.K'ya (46) ait evin alt katında yaptıkları aramada 1 adet 9 milimetre tabanca, 5 adet tabanca şarjörü, 3 adet 9 milimetre boş kovan ile silah yapımında kullanılan çok sayıda araç ile malzeme ele geçirdiler.

Şendere köyünün Ütek Mahallesi'nde ise B.A. (46) ve T.A'ya (38) ait ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda 2 adet 7.65 milimetre tabanca, 1 adet 9 milimetre tabanca ile çok sayıda silah yapımında kullanılan araç ve malzeme ele geçirildi.

Y.K, B.A. ve T.A'nın gözaltına alındığı olaylarla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@