7m


7m

hyundai

FİSKOBİRLİK depolarını verecek

TMO tarafından 2008 ürünü fındık alım kampanyasının ilk bir haftalık dönemde üreticilerden yaklaşık 11 milyon kilogram alım yapıldı. TMO bu yıl alacağını söylediği 300 bin ton fındığı bu hızla ancak 6 ayda alabilecek olması üreticileri tedirgin ediyor. Bu

Bölgesel 13.09.2008, 14:09
FİSKOBİRLİK depolarını verecek
TMO tarafından 2008 ürünü fındık alım kampanyasının ilk bir haftalık dönemde üreticilerden yaklaşık 11 milyon kilogram alım yapıldı. TMO bu yıl alacağını söylediği 300 bin ton fındığı bu hızla ancak 6 ayda alabilecek olması üreticileri tedirgin ediyor.

Bu kapsamda üretici temsilcileri ve üreticilerden gelen talep doğrultusunda daha hızlı alımların yapılarak serbest piyasa fiyatlarının yükselmesi ve bunda FİSKOBİRLİK'in depolarından yararlanılması gündeme geldi.

50 noktada kooperatifi ve 100 alım ekibi bulunan FİSKOBİRLİK'in depolarının kullanılması konusunda tavrını FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Bayraktar açıkladı. Her iki kurumunda üretici için çalıştığını belirten Bayraktar, depoların verilmesi konusuna sıcak baktıklarını kaydetti.

FİSKOBİRLİK depoları kullanılarak, TMO alımlarının hızlandırılmasıyla fiyatın yükselişe geçeceğine inandığını ifade eden Bayraktar, "Depoların kullanılması yönünde bize sadece sözlü bir talep geldi. Bu konuda kesin talepler gelmesi halinde depolarımızı seve seve veririz. Sonuçta TMO da üreticinin fındığını alıyor" diye konuştu.

Yorumlar (1)
zaferiks 14 yıl önce
slm trabzon halkı karadenizin yiğit insanları .soruyorum sizlere fındıkmı aldınızki depo gerekli oldu.millet fındığını satamadı. mecburen tüccara getirdi.fakir fukara fındığını 1,5ytlden satıyor .eyyyyyyyyyyyyyyy ekonomi ii yolda diyen asım aykan . cevdet erdöl. mustafacumhur .sayın bakan .bittik kardeşim bittim .türkiyeyide sattınız bizide . tek başarılı olduğunuz nokta gündem değiştirmek .bu kez değil.milli görüş gömleğini yeniden g

iyiniyoruz haydi hayırlısı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@