Fındık üreticisine müjde!

Tarım İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yörede 4-5 Nisan 2004 yılında yaşanan don afetinden dolayı fındık üreticisinin mağdur olduğu belirtildi. Don afetinin verdiği bu mağduriyetinin giderilmesi için ilgili 2090 sayılı kanun gereğince hasar tes

Bölgesel 20.12.2008, 08:34
Fındık üreticisine müjde!

Tarım İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yörede 4-5 Nisan 2004 yılında yaşanan don afetinden dolayı fındık üreticisinin mağdur olduğu belirtildi.

Don afetinin verdiği bu mağduriyetinin giderilmesi için ilgili 2090 sayılı kanun gereğince hasar tespit çalışmaları yapılan 35 bin 649 fındık üreticisine toplam hasarın yüzde 30'u tutarındaki 23 milyon 599 bin YTL'lik bedelin daha önceki yıllarda üreticiye ödendiğinin ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Dondan zarar gören üreticilerimizin geriye kalan alacaklarının yüzde 10'u tutarı olan 5 milyon 462 bin YTL kaynak, Tarım ve Köyişleri Bakanlığımızca Ziraat Bankası şubelerine aktarılmıştır. Zarar bedelleri önümüzdeki günlerde üreticilerimizin ilgili Ziraat Bankası şubelerindeki hesap numaralarına yatırılacaktır.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
azelea 13 yıl önce
başlıkta fındık üreticisine müjde diye görünce bir an fındığın 5ytl'ye çıktığı aklıma geldi. ama habere bakınca farklı içerik. Ama bu haber fındık 5ytl'ye gerçek değerine ulaşmayınca üreticiye müjde haber veremezsiniz diye düşünüyorum.
MEHMET KÜÇÜK 13 yıl önce
Fındığı öldürenler şimdi fındıkcıya müjde veriyor.Geö kadınız piyasada fındıkcı var mı.Başbakanımız Cüneyt Zapsuyu düşündüğü kadar fındıcıyi düşünse idi karadenizin yanında Türkiye de kazanacakdı.2004 yılında verilmeyen para şimdi verilse kime faydası olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@