F.Devlet hastanesi yıkılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Trabzon'un sağlık alanında önemli bir yükünü taşıyan Fatih Devlet Hastanesi için çok önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. Erdöl, Trabzon'da

Bölgesel 12.02.2009, 08:26
F.Devlet hastanesi yıkılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Trabzon'un sağlık alanında önemli bir yükünü taşıyan Fatih Devlet Hastanesi için çok önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi. Erdöl, Trabzon'da şu anda devam eden sağlık yatırımlarının bitirilmesinden sonra Fatih Devlet Hastanesi'nin yıkılarak yerine çok daha görkemli ve kullanışlı bir hastanenin hizmete gireceğini kaydetti.

Fatih Devlet Hastanesi'nin yıkılmasından sonra ortaya çıkacak olan arazi üzerinde çok daha modern bir hastaneyi inşa etmek konusunda hazırlıkları olduğunu dile getiren Erdöl, bunun için zaman vermenin zor olduğunu kaydetti.

Fatih Devlet Hastanesi'nin bulunduğu binanın eski bir bina olduğunu ve eklemelerle büyütüldüğünü kaydeden Erdöl, "Bu hastanemiz çok önemli sağlık hizmetlerini yerine getiriyor. Daha fonksiyonel hale getirebileceğimiz bir mimari yapıda Trabzon halkına çok daha iyi bir sağlık hizmeti verilebileceğini düşünüyoruz. Bu binayı yıkarak biraz daha geriden daha büyüğünü yapacağız. Önde kalan alanı da otopark olarak kullanacağız. Bu bizim geleceğe yönelik düşündüğümüz bir proje. Trabzon'da şu anda Kaşüstü'nde 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akçaabat'ta 250 Yataklı Devlet Hastanesi yapılıyor. Bu hastanelerin yapımının bitirilmesinden sonra sıra Fatih Devlet Hastanesi'nin yıkılarak yenisinin ve daha büyüğünün yapılmasına başlanacak" dedi.

Yorumlar (3)
zagariyali 12 yıl önce
sayın vekilim yıkacaksınız tamamda benim gib arkadaslar yani çalısanlar ne yapacak onu hiç düşündünüzmü avaba onuda yaz saydnıız daha iyi olurdu bence mesela ben orda çalısıyorum benim gibi nice insanlar var buda 500 kişi demek oluyor.yapmanıza karşı degilim ama yaparkende açıkta kalan insanları madur etmemek lazım dimi eger bu insanlar magdur olacaksa tahminim olacak hiç ayaga kalkmayın yoksa trabzon çok zarar görecegini belirtirim ve saygılarımı sunarım.
temolli 12 yıl önce
Kimesenin işsiz kalmasından yana değiliz ama bir şekilde gerçekten ihtiyaç varsa yenilensin birileri nemalanacak diye yapılmasın muhammer kerdeşim bana dokunulmasın ne olursa olsun dersen olmaz ben ozamana emekli olurum derken şöylemi demek istiyorsun ben emekli olayım yıkılırsa yıkılsın bence yanlış düşünce
AKYAZI 12 yıl önce
Bir sağlık çalışanı olarak; bende hastanenin yeniden yapılması taraftarıyım. Taşıma su ile değirmen dönmez. Sen ek bina yapıp, hastaneyi büyüteceksen tamamen yık ve modern bir bina yap. Siz orada çalışıyorsunuz ve sizin gibi 500 insandan bahsetiyorsunuz acaba siz kadrolumusunuz? Eğer kadrolu iseniz üzüntünüz yersiz. Çünkü hiçbir kurumda veya kuruluşta bina yenilenecek olması kişinin işsiz kalmasını gerektirmez. Şirket elemanı iseniz yine korkmanıza gerek yok neden mi? Yukarıda kalp ve damar hastanesi açıldı. Orada çalışırsınız. Olmadı ilçelerimizde yerler var. Sonuç şu ki binaya ek yapacağımıza yeniden yapılanması en mantıklı..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@