7m


7m

hyundai

Eren Bülbül’ü şehit eden terörist 'Türk Tarık' Karadeniz’de köşeye sıkıştı

Karadeniz'de barınmaya çalışan ve zaman zaman eylemler yapan terörist grup, Giresun Güce'de saklandıkları bölgede köşeye sıkışarak başka teröristlerden yardım istedi.

Bölgesel 07.07.2018, 15:18 07.07.2018, 21:00
Eren Bülbül’ü şehit eden terörist 'Türk Tarık' Karadeniz’de köşeye sıkıştı

Haber61 - Özel Haber / Tuncay Lakot - Selay Saykal

Giresun’un Güce ilçesinde komandolar ve özel ekiplerin ateş açtığı teröristlerin ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner’in grubu olduğu kesinleşti. Ormana kaçarak saklanan PKK’lıların zor durumda olduklarını anlattığı telsiz konuşmaları tespit edildi.

PKK’nın Karadeniz bölgesinde sansasyonel eylem yapması için gönderdiği ‘Karadeniz Açılım Grubu’ içinde yer alan, yeşil listede aranan ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner adlı teröristin liderliğindeki 4 kişilik grup ile güvenlik güçleri arasında dün Giresun’un Güce ilçesi Yaşmaklı Bölgesi Kavraz mevkii Kavaklıbel Yaylası’nda temas sağlandı. Askerlerin ateş etmesinin ardından havanın kararmasını fırsat bilen PKK’lılar bölgedeki ormanlık alana saklandı.

Eren Bülbül’ü şehit eden terörist 'Türk Tarık' Karadeniz’de köşeye sıkıştı

TERÖRİST GRUPLARDAN YARDIM İSTEDİLER

Bölgeyi kıskaca alan güvenlik güçleri, Karadeniz'de barınmaya çalışan ve yemek bulmakta zorlanan teröristlerin telsiz konuşmalarını tespit etti. Sisli havayı fırsat bilerek ormana gizlenen PKK'lıların, diğer terörist gruplarla telsizden temasa geçerek zor durumda olduklarını söyleyerek yardım istediği öğrenildi. 

Sisli hava dezavantajına rağmen komandolar, bölgeyi kıskaca alarak teröristlere sürekli baskı uyguluyor. 

BAŞINA 1 MİLYON TL ÖDÜL KONULDU

'Yeşil liste' olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin'in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner yönetimindeki terörist grup, 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Astsubay Ferhat Gedik'i şehit etmişti. 

BARINMA YERİ ARIYORLAR

Karadeniz'de Giresun, Ordu, Trabzon illerini hedef seçen PKK'lılar zaman zaman çeşitli bölgelerde ortaya çıkıyor. Mesudiye, Maçka, Şebinkarahisar ve Torul'u konuşlanma yeri olan seçen teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonları nedeniyle sık sık yerlerini değiştiriyor. Ormanlık alanlarda saklanan teröristler, aç kaldıkları zaman yemek bulmak için yayla evlerine sızıyor. Yetkililer vatandaşlara özellikle yayla evlerinde gıda ve sağlık maddesi barındırmamaları için uyarılarda bulunuyor. 

Eren Bülbül’ü şehit eden terörist 'Türk Tarık' Karadeniz’de köşeye sıkıştı

GİRESUN'DA İLK EYLEMLERİ DEĞİL

Karadeniz açılım grubu içinde yer alan teröristler, Giresun'da zaman zaman ortaya çıkarak ocaklara ateş düşmesine neden olmuştu. 

2 Mayıs 2016 tarihinde Giresun'un Doğankent ilçesi Kavraz Deresi üzerinde bulunan Yaşmaklı Barajı'na bomba düzeneği yerleştirren teröristler, bombayı farkeden işçileri hedef alarak 1 teknisyenin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. 

Yine Giresun Çaldağ Jandarma Karakolu'na 6 Mayıs 2016 tarihinde teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlenmiş ve Astsubay Başçavuş Zafer Çalışkan şehit olmuştu. 

16 Mayıs 2016 tarihinde Giresun Güce'de bir kez daha ortaya çıkan teröristler ilçe jandarma karakoluna fındıklık bölgesindne sızmaya çalışmış ve başarısız olmuştu. 

7 Haziran 2016'da Giresun Şebinkarahisar’da güvenlik güçleri ile girilen çatışmada 1 PKK’lı etkisiz hale getirilmiş, 11 Temmuz 2016'da ise Giresun'un Dereli ilçesinde teröristler polis aracına uzun namlulu silahlarla saldırmıştı. Teröristleri takip eden 2 özel hakerat polisi mayınlı tuzağa yakalanmıştı. 

31 Mayıs 2018'de Giresun Güce'de JÖAK, JÖH ve PÖH timlerinin operasyonuyla Eren Bülbül'ü şehit eden gruptan Sorej kod adlı PKK’lı ile Berhudan kod adlı PKK’lı terörist öldürülmüştü. 


Yorumlar (4)
Mehmets 4 yıl önce
Bir de Türk müymüş??
abdi abi 4 yıl önce
BAZI TÜRKLERLE HDP LİLERİN SAMİMİYETİNİ GÖRDÜKTEN SONRA...
İrfan 4 yıl önce
Böyle soysuzlarla Türk ismini lekelemeyin lütfen.
Ozgur ata 4 yıl önce
Bu sefer de elinizden kacirirsaniz pes yani! Leslerini elege cevirin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@