Doğu Karadeniz valileri koronavirüs için Rize'de buluştu

Doğu Karadeniz Valileri koronavirüs ile mücadele için Rize'de bir araya geldi.

Bölgesel 19.04.2020, 19:58 19.04.2020, 20:09
Doğu Karadeniz valileri koronavirüs için Rize'de buluştu

Haber61 – Haber Servisi – Doğu Karadeniz illerinin Valileri koronavirüsle mücadele kapsamında Rize’de bir araya geldi.

Rize Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Doğu Karadeniz Valileri, Koronavirüs (Covid-19) Pandemisi ile mücadele sürecinde bölgesel konuları görüşmek üzere Vali Kemal Çeber'in ev sahipliğinde Rize'de bir araya geldi.” İfadelerine yer verildi.

Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Covid-19 pandemisine karşı yürütülen mücadeleyi ve bölgesel konuları görüşmek üzere Rize Valiliğinde bir araya geldi.

Pandemi süreci ile mücadelede illerdeki sorumlu vali yardımcılarının da hazır bulunduğu görüşmede, iller arasındaki eşgüdüm, koordinasyon ve ortak mücadeleye ilişkin çalışmalar ile yol uygulamaları başta olmak üzere pek çok konu üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

'Birlikte Başaracağız' vurgusunun ön plana çıktığı görüşmenin ardından bir açıklama yapan Vali Çeber, “Gerçekleştirilen görüşme bölgemiz adına çok büyük bir öneme sahip. Ülke olarak COVID-19 pandemisine karşı önemli bir mücadele vermekteyiz. Bu noktada bölgesel olarak da pek çok konuda ortak alanlarımız var. Gerçekleştirilen bu görüşmede bu konuları detaylı bir şekilde ele alma fırsatı bulduk. Bu açıdan gerçekleştirilen görüşmenin çok verimli geçtiğini ve bölgesel konularda iletişimimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum" dedi.

Doğu Karadeniz valileri koronavirüs için Rize'de buluştu

Doüğu Karadeniz valileri koronavirüs için Rize'de buluştu

Doüğu Karadeniz valileri koronavirüs için Rize'de buluştu

Doüğu Karadeniz valileri koronavirüs için Rize'de buluştu

Yorumlar (2)
fatih 10 ay önce
maske takmak demek ki sadece,sade vatandaşa mecburi
Nazif turan 10 ay önce
Giresun valisi bildiğim kadarıyla kilis li, Kilis de belediye başkanı ve bazı kilis liler karadenizlilere rum potuscu olduklarını dile getirip orada istemiyorlar, bu valinin giresun da ne işi var. Ben çanakcı dan sağlık memuruyum kilis e geçici görevle gittim bu muammeleyi gördüm. Giresun vekillerimiz siz ne is yapıyorsunuz. Canikli bu adamı burada tutarsan Allah seni bildiği gibi yapsın ve seçimde 72 kişilik ailemdem 1 oy vermeyeceğim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@