banner539

banner526

banner533

banner513

Çevre müdüründen soruşturma

Hıdır, yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Espiye ilçesinin Hacı Mahmutlu köyünden geçen Yağlıdere Deresi'ne karışan fuel oilin çevre kirliliğine neden olduğunu belirtti. Yaptıkları araştırmalar sonucu fuel oilin, bölgede kurulan karayollarının asfa

Bölgesel 05.09.2008, 16:50
Çevre müdüründen soruşturma
Hıdır, yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Espiye ilçesinin Hacı Mahmutlu köyünden geçen Yağlıdere Deresi'ne karışan fuel oilin çevre kirliliğine neden olduğunu belirtti.

Yaptıkları araştırmalar sonucu fuel oilin, bölgede kurulan karayollarının asfalt şantiyesinden kazara dere sularına karıştığını belirlediklerini vurgulayan Hıdır," Olayla ilgili soruşturma başlatarak, incelemelerimiz sürüyor" dedi.

Bölgede bulunan bir akaryakıt firmasının dolum tesisinde görevlilerin ilk müdahaleleri sonucu fuel oilin doğaya çok fazla zarar vermelerinin önlendiğini kaydeden Hıdır," Fuel oil, bölgede yaklaşık bir kilometrelik alanda etkili olmuş durumda. Akaryakıt firmasının dolum tesislerindeki görevlilerin zamanında müdahaleleri sonucu fuel olinin denize ulaşması, dolayısıyla da daha büyük çevre felaketi oluşması önlendi" diye konuştu.

Hıdır, dereye karışan fuel olinin yüzde 80'lık kısmının temizlendiğini dile getirerek, var olan kirliliği en kısa zamanda temizleyerek doğal ortamı sağlamaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@