Birbirlerine girdiler !

   HAYVAN HAKLARI İÇİN BİRBİRLERİNE GİRDİLERGİRESUN’DA HAYVAN HAKLARI İÇİN EYLEM YAPMAK İSTEYEN İKİ GRUP ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDIHayvanları Koruma Kanunu tasarısına karşı Giresun'da eylem yapmak isteyen iki farklı hayvansever grubu arasında gergin anlar

Bölgesel 30.09.2012, 17:05
Birbirlerine girdiler !

 

 

 

HAYVAN HAKLARI İÇİN BİRBİRLERİNE GİRDİLER

GİRESUN’DA HAYVAN HAKLARI İÇİN EYLEM YAPMAK İSTEYEN İKİ GRUP ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDI

Hayvanları Koruma Kanunu tasarısına karşı Giresun'da eylem yapmak isteyen iki farklı hayvansever grubu arasında gergin anlar yaşandı.

Atapark’ta Sokak'ta yaşayan hayvanların 'toplama kamplarında açlığa ve ölüme terk edileceğine dikkat çekmek isteyen Giresun Hayvanları Koruma Derneği ile kendilerine “Gönüllü Sokak Hayvanları Anne ve Babaları” diye adlandıran iki grup basın açıklaması konusunda bir süre gerginlik yaşadı. Giresun Hayvan Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin, Gönüllü Sokak Hayvanları Anne ve Babaları grubu yetkililerini hayvanları kullanarak ekonomik rant sağladığı iddiasıyla suçladığı gerginlik büyümeden önlenirken, daha sonra her iki hayvansever grubu ayrı ayrı basın açıklaması yaptı.

Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Namık Baltaoğlu, Atapark’ta basın açıklaması yaparken, Gönüllü Sokak Hayvanları Anne ve Babları” ise Topal Osmanağa Meydanına yürüdü. Ellerinde sokak hayvanları lehine dövizler taşıyıp, slogan atarak ve düdük çalarak Atapark’tan, Alpaslan Caddesi üzerinden Topal Osmanağa Meydanına yürüyen “Gönüllü Sokak Hayvanları Anne ve Babaları” adına açıklama yapan Nimet Sürücü, “5199 sayılı kanunda yapılacak değişiklikler arasında geçen 'uyutma' kelimesi ve sokak hayvanlarının toplanarak doğal yaşam parklarına götürülecektir. Bu yeni yasa teklifi ile çok açık bir şekilde dışarıda hiç kedi-köpek kalmamasını hükme bağlamıştır. Sokaklarda, köylerde, çiftliklerde, beldelerde, yaylalarda 'milyonlarca kedi ve köpek' var. Belediyelerin bunları canlı olarak toplama ekipleri yok, toplanan hayvanlara bakım ve tedavi imkanları ise hiç yok. Dolayısıyla bu hayvanların hepsi toplama adı altında öldürülecektir. Bu yasa teklifi kedi ve köpekler için hazırlanmıştır ve bu bir katliam yasası olacaktır” dedi.

Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
şimdi haklı olarak yaptıkları çok densizliklerine kızdığımız, eleştirdiğimiz batı bu sokak hayvanlarını nasıl koruyor, hiç bunu araştıran var mıdır? bence ilk önlem kısırlaştırılsınlar, ama hepsi değil. bazıları da üresin. kısırlaştırılanlar, nesillerinin devam etmesi gereksiz olanlar olmalı..sokak hayvanları hakları koruyucuları kaç tane hayvanı besliyorlar, koruyorlar acaba fert olarak. ondan sonra da gösteriş için dökülün sokaklara. yemezler..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@