7m


7m

hyundai

"Başkana silahını sattırmam"

İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Trabzon'un Tonya ilçesi belediye başkanı Ahmet Kurt'un, yapılacak yüksekokul yararına ruhsatlı silahını gazete ilanıyla satışa çıkarmasına karşı olduğunu belirterek, silahın satılacağı fiyatın iki ka

Bölgesel 28.08.2008, 15:42

İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Trabzon'un Tonya ilçesi belediye başkanı Ahmet Kurt'un, yapılacak yüksekokul yararına ruhsatlı silahını gazete ilanıyla satışa çıkarmasına karşı olduğunu belirterek, silahın satılacağı fiyatın iki katı yardımda bulunacağını söyledi.

Akgün, yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Kurt'un, Tonya'da yapılacak yüksekokul yararına kullanılmak üzere ruhsatlı silahını satışa çıkardığını gazetelerden okuduğunu belirterek, ''Bir belediye başkanı her zaman çeşitli tehlikelerle karşı karşıya olduğu için silahını satması doğru değildir'' dedi.
Silahın teşhir edilmesine ve silahla ateş etmeye karşı olduğunu, ancak emniyet bakımından belediye başkanının silahının her zaman yanında bulunması gerektiğini ifade eden Akgün, şunları söyledi:
''Onun için Tonya Belediye Başkanı silahını satmasın. Silahın satılacağı fiyatın iki katı kadar, yüksekokul için yardımda bulunacağım. Verilen fiyat 10 bin YTL galiba. Ben silaha verilen 10 bin YTL'nin iki katı kadar yüksek okul için yardımda bulunacağım. Beni okulcu Hasan olarak bilirler. Bu ismi bana eski Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel takmıştır. Büyükçekmece'de 18 tane okul yaptırdım. Şu anda kız meslek lisesi yaptırıyorum. Arkasından 3-4 tane daha okul yaptıracağım. Okul için kapı kapı dolaşıp, hayırseverlerin desteğini alıyorum.''

Hasan Akgün, kendisinin de Trabzonlu olduğunu, Trabzonlu ve Tonyalı iş adamlarına yüksekokul için destek vermeleri çağrısında bulunduğunu ifade ederek, ''Tonya mağdur bir ilçemiz. Yapılacak yüksek okulda Tonyalı, Trabzonlu gençler eğitim görecek. Oradaki gençlerin ufku açılacak. Yüksek okulun, ilçedeki sosyal ve kültürel seviyenin yükselmesine önemli katkısı olacak. Ekonomik katkı sağlayacak. Kültürel etkinlikler her geçen gün artacak. Yüksek okulun önemi kavranmalı ve belediye başkanına destek verilmeli'' diye konuştu.

Trabzon'un Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, ilçede yapımına başlanan ve yüzde 20'si tamamlanan yüksek okul inşaatında kullanılmak üzere ruhsatlı parabellum tabancasını, gazete ilanıyla satışa çıkarmıştı.


Yorumlar (4)
cemtonya 14 yıl önce
sayın akgün e katılıyorum bir tonyalı silahını satmaz.o silahı ne polis alabilir nede jandarma.silah namustur tonyalı için.eğer başkanımız o silahı satıyorum diyorsa bu bir isyanın göstergesidir.bu üniversite yapılsa faaliyete geçse bundan sn.kurt faydalanmayacak bundan tonya halkı ve tonya esnafı faydalanacak.500 öğrenci okusa öğrenci başına aylık 500 ytl o da en az gelir demek.şöyle düşünün tonyalılar süt fabrikasından başka tonyada ne var?tonya artık kahve diyarı olmuş kahvehaneler açılmış yeni yeni.tonyalı olmak bir ayrıcalıktır.bizim geçmişimizden gelen bir durum bu.burdan tonyalı bütün işadamlarına sesleniyorum oraya buraya para verirken içinizde ne kadar rahatsa tonyada böyle bir proje için içiniz o kadar rahat olmalı.işte bu kimliğinde tonya yazmanın yeri geldiğinde tonyalıyım diye gururlanmanın bedelidir.bu yüzden sn.belediye başkanına sahip çıkalım o sese kulak verelim.
casa 14 yıl önce
İnşallah yakın gelecekte tüm Trabzon halkının katılımıyle silaha hayır kanpanyası düzenlenir ve mar olan silahlar da toplatılır.Düşünün ilimizde hiçyere çok ama çok silahlı olaylar olmuştur.Nice insanımız öyle yada böyle zarar görmüştür.sadece kırsal kesimler için yasal yollarla tüfek olsa doğru olmaz mı? 30 yıl sonra benimsenecek bu tavrı bugünden benimsesek nasıl olur.Kanaat önderlerinin dikkatine sunulur.
TTTT 14 yıl önce
Başkanım Tonya'da kurulması düşünülen fakültenin %20si yapılmış diyor.Sayın Başkanım Trabzon'un dışında acaba hangi sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapıp yardım topladınız.Mesela İstanbulda bulunan 5 adet TONYALILAR DERNEĞİ ile onların nezdinde düzenlenecek gecede toplanacak yardımı hiç düşündünüzmü.Lütfen reklam yapmayın ciddi isen ve Tonyadaki fakülde için elimden geleni yapıyorum diyorsanız bindiğin arabanın birini[JEEP] verirsin.Ayrıca yapılan araştırmaya göre ruhsatlı silah ile işlenen suçlar milyonda birdir.Silahlar toplatılmasın ama reklamı hiç yapılmasın.
UYKULUSU 14 yıl önce
GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ SAYIN BAŞKAN İNCE SİYASETİ GÜZEL İŞLİYOR BAŞARI DİLEKLERİMLE

Gelişmelerden Haberdar Olun

@