banner539

banner526

banner533

banner513

Başbakan Trabzon'u Açıkladı

AK Parti Genel Merkezi'nde bugün Trabzon ve Gümüşhane gündemde. Büyük bir coşku ile salona giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail saldırıları ile ilgili konuşma yapıyor. AK Parti Trabzon İl Teşkilatı' da Ankara'da. AK Parti'nin Trabzon Belediye Başka

Bölgesel 16.01.2009, 10:08
Başbakan Trabzon'u Açıkladı

AK Parti Genel Merkezi'nde bugün Trabzon ve Gümüşhane gündemde.

Büyük bir coşku ile salona giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail saldırıları ile ilgili konuşma yapıyor.

AK Parti Trabzon İl Teşkilatı' da Ankara'da. AK Parti'nin Trabzon Belediye Başkan adayı olarak açıklanması beklenen Orhan Fevzi Gümrükçü, haber61'e yaptığı açıklamada çok heyecanlı olduğunu ifade etti.

Başbakan recep tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili konuşmasında;

Aday belirleme sürecini hassasiyetle yürütüyoruz.

Tüm aday adaylarına kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Her belediye başkanlığı için 1 kişi aday olabiliryor. Bizde demokratik bir anlayışla adayımızı belirledik. Bazı belediye başkanlarımızla yola devam etmeme ve adaylarımız ı elemek zorunda kalıyoruz. Beklentimiz bu yolculuğa kırılmadan devam etmektir. İlk aday oldukları gün hangi heyecanı taşıyorlarsa aday olamadan da aynı heyecanı taşısınlar istiyoruz.

Aday olamayınca gücenmek veya istifa etmek dava arkadaşlığıyla alakası yok.

 

Bu saflarda yer almak değil sadece bir koltuğu kapmakmış amaç. Biz o koltuğu elinden alıyoruz.

 

Biz burada teşkilatımızın temayülünü alıyoruz. Herkesin temayülünü alıyoruz. Kamuoyu araştırması yapıyoruz. Gurup başkan vekillerinden bir arkadaşımız ile son kararı veriyoruz. Yüzde yüz isabet etmemiş olabiliriz, çıkmamış olabilir, burada farklı bir kanaat ortaya çıkabilir.

 

Bütün müzakerelerden sonra genel merkezin böyle bir karar vermişse bütün gücümle bu çalışmalara katılırım. Önemli olan partimin hizmetidir. Bunu böyle değerlendirmek gerekir.

 Belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızın ve olamayan arkadaşlarımızın tavsiyelerine çok önem veriyoruz . Siyaset sadece belediye başkanlığında mı yapıyoruz, parti teşkilatında yapılanı hamallık olarak mı görüyoruz. Böyle mi yaklaşacağız. Yeni seçilecek başkanlarımızdan istifa edeceklerdir. Sadece seçim sürecinde değil, bu arkadaşlarımızı yanı başımızda görmek istiyoruz.

 

Biz yola çıkarken milletin derdine derman üretmek için yola çıktık" dedi.

 

Başbakan, Adana belediye başkan adayını açıklıyor... 

Yeni bir isimle devam edeceklerini ifade eden Başbakan Erdoğan,  eski belediye başkanıyla yola devam edemeyeceğini söyledi. Eski belediye başkanı için "Bu nasıl bir hırs ömrü belediye başkanlığında geçecek" dedi ve yeni aday Mehmet Ali Bilici'yi açıkladı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Trabzon'da Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile yola devam ediyoruz" derken "Geçici olarak belediye başkanlığını kaptırdığımız diyeceğim" dedi.

 

Başbakan Erdoğan, belediye başkan adayları ve il başkanları ile birlikte fotoğraf çektiriyor.

Yorumlar (41)
karsiyanlal 12 yıl önce
sayın aday elindeki kaşgole senin değil başkanının nasıl baktığı önemli :)))
DOKTOR 12 yıl önce
Trabzon için hayırlı olmasını diliyorum.Ancak ben bir fındık mağduru olarak AKP Başkan adayı kim olursa olsun işinin zor olduğunu düşünüyorum.Keşke fındığı bu hale düşürmeseler ve Akyazı projesiyle ilgili gerekli adımları atmış olsaydılarda bizde vatandaş olarak bize yakışanı yapsaydık.Ben ve benim gibi dört yıldır fındıktan mağdur olan insanlar bu mağduriyeti unutmadılar.Kaldıki bu mağduriyet devam ediyor.Trabzona yakışır bir seçim süreci yaşamak dileğiyle kalın sağlıcakla.
mahtilla 12 yıl önce
İnşallah önümüzdeki 5 yıl Trabzonumuz için büyük kazanç olacaktır. Son 5 Yılda kaybettiklerinin telafisi olacaktır. Belediye başkanlığı, sadece cenaze ve düğün törenlerine katılmak değildir. zaten halkın arasında olmak zorundadır bir başkan. önemli olan icraat yapmaktır. İnşallah önümüzdeki dönem Trabzon yatırımlar şehri olacaktır. Yeni başkanımızdan öncelikli isteğimiz güney çevre yolu ve Akyazı stad projesine destek vermesidir.Herşey Trabzon İçin!!!
rakrak_burak 12 yıl önce
ne yazık ki hep aynı hatayı yapıyoruz. beledeyi başkanını şeçerken malesef hangi partili olduğuna bakıyoruz.. çok iyi bir aday bile olsa sırf tuttuğunuz partiden olmadığı için okişiye faydası olacaksa bile oy vermiyoruz. bu mantığın değişmesi lazım. volkan canalioğlu çok iyi bir kişiliğe sahip yaptığı şeylerde var yapmadğı şeylerde var.. bi parti tutkunluğumda yoktur. eğer sayın gümrükçü ,volkan başkandan daha iyi biriyse oyumu ona veririm. bence tüm trabzon halkıda böyle yapmalı... sırf ak partili diye ben ona oy vermem yada sırf chp li diye ona oy vermem mantığı kalkmalı.. HERŞEY TRABZON İÇİN.bu mantıkla yola çıkmalıyız...
AYCAN 12 yıl önce
Başbakan bile mevcut başkanla yola devam diyecekti neredeyse. Sayın başbakan da herkes gibi Volkan Başkana hayran. Yolunuz Açık olsun Volkan Canalioğlu. Başkan yardımcılarınızdan bir kaçını değiştirmeniz durumunda Trabzon halkı sizi yalnız bırakmayacaktır. Gümrükçüoğlu'nun işi değil belediye başkanlığı..
fatypapy 12 yıl önce
Sn. Başkanımızı şimdiden tebrik ederim. Trabzonumuz 2004 te büyük bir hata yaptı ve 5 yıldır yerinde sayıyor. Bu sefer aynı hataya düşmeyecektir. Belediyeciliği en iyi yapan AK Partili belediyelerdir.bunu herkes biliyor. Gidin Ankaraya, İstanbula,Kayseriye, Konyaya,Antalyaya bakın.son 5 yılda neler neler yapılmış oralara. Trabzonda ise Belediyenin yaptığı hiçbirşey yok. Volkan abi diye tutturmuşlar. Abi ye değil iş yapacak başkana ihtiyacımız var bizim. Yeni dönemde Yeni bir Trabzon olacağız inşallah.
hasan özbilgi 12 yıl önce
Trabzonumuz artık üşümeyecek.kömürün bol bol yakıldığı bir il olacak inşallah.halk refah içinde hükümet partisinin belediyesi olma avantajlarından yararlanacak inşallah.fındık para edecek,trabzonsporumuz feneri yenecek inşallah.haydeeeeee mayısa çok varr
kalender 12 yıl önce
öncelikle herkesi kucaklayan hakkında ŞAİBE olmayan bir başkan istiyoruz alnı ak yüzü pak adam gibi adam VOLKAN CANALİOĞLU tekrar hayırlı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@