banner539

banner526

banner533

banner513

Balık yüzleri güldürdü

Balıkçılar, daha ilk günlerde sezonunun iyi geçeceği sinyallerini aldıklarını, bu sezon yakaladıkları bol torik balığının da bu göstergelerden biri olduğunu söylediler. Trabzon'da balıkçılık yapan Murat Şahin, Geçen sezon palamut avından istediklerini eld

Bölgesel 05.09.2008, 11:53
Balık yüzleri güldürdü

Balıkçılar, daha ilk günlerde sezonunun iyi geçeceği sinyallerini aldıklarını, bu sezon yakaladıkları bol torik balığının da bu göstergelerden biri olduğunu söylediler.


Trabzon'da balıkçılık yapan Murat Şahin, Geçen sezon palamut avından istediklerini elde edemediklerini ve hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, şunları anlattı:


''Geçen yıl yok denecek kadar az sayıda palamut avlamıştık. Bu yıl sezonun başında olmamıza rağmen palamut çıkmaya başladı. En önemlisi ise palamut balığının büyüğü olarak bilinen 'torik' de tezgahtaki yerini almaya başladı. Geçtiğimiz yıl bu balıktan çok az sayıda yakalanmıştı. Bu yıl ise her balıkçı tezgahında torik balığına rastlamak mümkün. Bu palamut avının bereketli geçeceğini gösteriyor.''


Trabzon balık halindeki tezgahlarda, 4-5 kilo ağırlığındaki torik balıkları, 50-70 YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Palamut ise 2-7 YTL arasında değişen fiyatlarla alıcı buluyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@