Artvin'de hayvancılık için çalıştay

 Artvin'de "Hayvancılık Faaliyetleri Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu çalıştay gerçekleştirildi.

Bölgesel 08.03.2017, 16:08
Artvin'de hayvancılık için çalıştay

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik, Artvin DSİ Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen çalıştayda yaptığı konuşmada, bakanlık düzeyinde daire başkanları ve yetkililerin Artvin'deki çiftçilerin sorunlarını dinlemek ve çözüme kavuşturma gayesiyle bugün Artvin'de olduğunu söyledi. 


Ülke genelinde hayvancılığının geliştirilmesi adına her zaman üreticilerin ve çiftçinin destekçisi olduklarını ifade eden Çelik, "Bakanımız yeni bir perspektifle hayvancılığı ele aldı. Yerli imkanlarla, yerli üretimlerle milli tarım projesini Türkiye'ye kazandırdık." dedi.

Artvin'in mera hayvancılığı programında olduğunu ifade eden Çelik, bunun iyi değerlendirilmesi durumunda kazanımlarının da iyi olacağını ifade etti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise devlet olarak hayvancılık konusunda gerekenlerin yapılıp ya da yapılamadığının iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi.

Doğanay, "Çiftçilerimiz hayvancılık konusunda üzerlerine düşüne görevi yapıyor mu? Çiftçilerimizde kendilerini sorgulamalı. Tarıma sırtını dönen en başta kendisine ihanet etmiş olur. Biz kendimize ihanet etmeyeceğiz. Her fırsatı değerlendireceğiz." diye konuştu.

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla da çalıştayların Artvin'in tarım sektöründeki sorunlarının çözümü noktasında önem arz ettiğini söyleyerek, "İlimizin hali hazırda ki durumu nedir? Sorunlarımız nedir? Bunların tespit edilmesi lazım. Yerelde çözülecek, Ankara'da çözülecek işler var. Ankara'da çözülecek işler için üzerimize düşen görevi yerine getireceğim. Tarım Bakanımızın Artvinli olması bizim için bir şanstır." dedi.

Çiftçinin işine sahip çıkması durumunda bir şeylerin yapılabileceğini belirten Kışla, siyasiler ve bürokratlar olarak çiftçilerin haklı taleplerinin yerine getirilmesi için gayret göstereceğini söyledi.

Kışla, çiftçilerin taleplerinin isteklerinin ve sorunlarının çözümü için sivil kuruluşlara ve birliklere de çok işler düştüğünü dile getirdi.

Artvin Valiliği ve Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce düzenlenen çalıştaya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, bakanlık temsilcileri, ilçe kaymakamları, kooperatif başkanları ve çiftçiler katıldı.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@