3 kişiye umut oldu

 12 gün önce Giresun Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan ve bugün beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki Zergap Kolukısaoğlu’nun organları, ailesinin isteği ile bağışlandı.Eşi Mithat Kolukısaoğlu’nu ve oğlu Serkan Kolukısaoğlu’nu akciğer

Bölgesel 12.01.2013, 10:03
3 kişiye umut oldu

 

12 gün önce Giresun Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan ve bugün beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki Zergap Kolukısaoğlu’nun organları, ailesinin isteği ile bağışlandı.

Eşi Mithat Kolukısaoğlu’nu ve oğlu Serkan Kolukısaoğlu’nu akciğer kanserinden kaybeden anne Zergap Kolukısaoğlu’nun askerdeki diğer oğlu Gökhan Kolukısaoğlu da akciğer kanseri tedavisi gördüğünü ve şu an iyi olduğunu söyledi.

Giresun Prof.Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Bal yaptığı açıklamada, "Yoğun bakımda tedavi gören hastamızın beyin ölümü gerçekleşti. İl organ koordinatörlüğünün ailesi ile görüşmesi sonucunda aile organ nakline karar verdi. Acılar içinde organ bekleyen insanlara karşı duyarlılık gösteren aileye teşekkür ederim. Erzurum’dan gelen özel ekipler hastaneye gelerek organları almak için ameliyata girdi" dedi.

Organları bağışlanan Zergap Kolukısaoğlu’nun oğlu Hakan Kolukısaoğlu, "Acımız büyük. Annemizi yoğun bakıma getirdiğimizde hastane yönetimi bize çok yardımcı oldu. Bizim canımız yandı ama başkalarının annelerinin, çocuklarının canı yanmaması için annemizin organlarını bağışladık. İnşallah birilerine umut ve derman olur." dedi.

Zergap Kolukısaoğlu’nun bağışlanan organları gece 02.15’de Erzurum’dan Giresun’a gelen organ nakli ekiplerinin operasyonunun ardından böbreklerinin birinin Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne diğer böbreğin Samsun organ bağışı havuzuna, karaciğerinin ise Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne gönderileceği bildirildi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@