kebir

Bitlis’ten Artvin’e “Gönül Köprüsü”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun fikir babalığını yaptığı “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Bitlis’ten 50 kişi Artvin’e gitti.

Bitlis’ten Artvin’e “Gönül Köprüsü”

Artvin Valiliğinin daveti üzerine Artvin’e gidecek olan 50 kişi, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu’nun da katıldığı uğurlama töreniyle halaylar çekilerek yolcu edildi. Burada gazetecilere açıklama yapan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis’ten gidecek olan 50 kişinin Artvin’i tanıma fırsatını bulacağını ifade etti.

Vali Ustaoğlu, “Bitlis Valiliği ile Artvin Valiliği arasında ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında böyle bir organizasyon yapıyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu projenin fikir babasıdır. Bu anlamda sağ olsun Sayın Bakanımızın himayelerinde illerimiz arasında bir gönül koridoru ve gönül köprüsü oluşturma adına bu projenin ilk adımını atmış olduk. Bugün burada 50’ye yakın Bitlisli kardeşimiz, bu proje kapsamında Artvin Valiliğimizin davetlisi olarak biraz sonra yola çıkacaklar. 3 gün boyunca Artvin Valiliğimizin ev sahipliğinde misafir olacaklar. Hem birliğimize hem kardeşliğimize hem de birbirimizi tanıma adına ve yöresel özelliklerini karşılıklı olarak tanıma ve kaynaşma adına böylece güzel bir projeyi bugün itibari ile başlatmış oluyoruz. Arkadaşlarımız gittikleri yerlerde Artvin ve ilçelerini gezecekler. Yine giden kardeşlerimiz, buranın yöresel özelliklerini Artvinli kardeşlerimizle paylamış olacaklar” dedi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 12 ay Önce

Koskoca askeri konvoy geçecek önden bir arama tarama faliyeti yapılmaz mı Allah aşkına. İnsan canı bu kadar ucuz mu?

Hasan
Hasan - 12 ay Önce

Neden sadece güneydoğu illerinle gönül köprüsü kuruluyor mesela bir ankara bir kayseri çankırı Niğde ile neden karadeniz gönül köprüleri kurulmuyor?

banner422

banner409

banner350

banner424