7m


7m

hyundai

TOGG'dan Türkiye'yi heyecanlandıran paylaşım

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, herkesin beğenisini kazanan yerli otomobilin tasarım hikayesini mini bir belgesel haline getirerek yayınladı.

Bilim / Teknoloji 10.01.2020, 22:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yılın son günlerinde tanıtımı yapılan yerli otomobil ile ilgili Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yeni bir video yayınladı.

TASARIM SÜRECİ YER ALDI

Videoda yerli otomobilin tasarım hikayesine değinildi. Eskizlerden tam boy modele, modelden gerçeğe, tasarım süreci belgeselde yer aldı.

150 BİN SAATLİK ÇALIŞMA SONUNDA ORTAYA ÇIKTI

TOGG'un Twitter hesabından yapılan açıklamada, "#TürkiyeninOtomobili, #TOGG tasarım ve mühendislik ekibinin liderliği, Murat Günak'ın uzman danışmanlığı ve Pininfarina'nın küresel tecrübesiyle toplam 150 bin saatlik bir çalışma sonunda ortaya çıktı. Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye'ye ait, küresel bir mobilite markası ortaya çıkarmak hedefiyle başladığımız #YeniLigeYolculuk'ta ilk ve en önemli adım tüketicilerin istek ve beklentileri doğrultusunda atıldı." ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar (2)
silecek 2 yıl önce
:) araçlara ait silecek grubu yok neyse onuda 2027'de takarız. Silecekler prototip araçlarda genellikle takılmaz hatta bir çok parça da bu tip araçlarda eksiktir. Bundan ötürü yan aynalar prototipler getirilirken ufacık lcd panellere yansıtılmıştır ve araçtan alakasız bir aksesuar gibi durmaktadır.

Neyse biraz milletin gazını aldılar :)
Uğur yalöın 2 yıl önce
Nedense bana jetpa yı hatırlatıyor bilmem. Bana herşey seni hatırlatıyor ğibi siz hiç wolsburğ ta woslswağenin fabrikasını ğezdinizmi ben ğezdim ama alman başkanını italyada prototipi yapılan bir hayali aracı satmaya çalışırken hiç ğörmedim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@