Facebook'ta otomatik video oynatma nasıl durdurulur?

Facebook'ta otomatik video oynatma güncellemesini isteyenler kapatabilir. Otomatik oynayan videolar mobil verinizi tüketerek faturanizda size sürpriz çıkarabilir.

Bilim / Teknoloji 23.02.2017, 22:01 23.02.2017, 22:28
Facebook'ta otomatik video oynatma nasıl durdurulur?

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı güncellemeyle videoların otomatik olarak oynamasını sağlamıştı. Bu durumu beğenenler olduğu kadar beğenmeyenler de oldu. Peki Facebook'ta otomatik video oynatma nasıl durdurulur?


Facebook'un getirdiği güncelleme haber kaynağında kullanıcılar gezinirken her videonun otomatik olarak oynamasını sağlamıştı. Bu güncelleme dışarıda mobil olarak facebook'u kullanan bir çok kullanıcı tarafından pek de olumlu karşılanmadı. Nedeni ise izlenmek istenmeyen bir videonun bile haber kaynağında gezinirken kendiliğinden oynayarak mobil internet paketini gereksiz yere kullanması oldu. Videolar otomatik oynamaya başladığı anda internet paketinden veri kullanması gereksiz bir kayıp olarak değerlendirildi.Bu durum tabiki size faturanızda kötü bir sürpriz olarak dönebilir. Ancak otomatik oynatma kullanıcının tercihiyle değişebiliyor. İnternet paketinden gereksiz veri kullanılmaması ve yalnızca istenilen videonun oynatılmasını  isteyen kullanıcılar aşağıdaki gibi otomatik oynatma özelliğini kapatabilirler.

FACEBOOK OTOMATİK VİDEO ÖZELLİĞİNİ KAPATMA

Yapmanız gereken oldukça basit "Ayarlar" sekmesine tıkladıktan sonra "Videolar" seçeneğine tıklayın. Ardından "Videoları otomatik oynat" yazan seçeneği "Varsayılan"dan "Kapalı" olarak değiştirdiğinizde artık videolar otomatik olarak oynamayacaktır.

RESİMLİ ANLATIM


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@