7m


7m

hyundai

Trabzon'da bir köyün feryadı: "Eynesil'e bağlanacağız!

Beşikdüzü'nde sel felaketinde büyük yara alan Ardıçatak Mahallesi Muhtarı isyan etti: "Hizmet alamıyoruz, Eynesil'e bağlanmak istiyoruz"

Beşikdüzü 24.07.2017, 09:33 24.07.2017, 10:23
Trabzon'da bir köyün feryadı: "Eynesil'e bağlanacağız!

Beşikdüzü Ardıçatak Muhtarı Muhammet Angın, ilçeye 14 kilometre uzaklıktaki 90 haneli mahallelerine hizmet alamadıkları için Giresun’un Eynesil ilçesine bağlanmayı düşündüklerini söyledi.


"KADERİMİZLE BAŞ BAŞA KALDIK"
 
Muhtar Angın, kaderleriyle baş başa bırakıldıklarını belirterek, “Kaymakama gidiyorum ‘Büyükşehir olduk, hizmeti Büyükşehir Belediyesi’nden alacaksın’ diyor. Oraya gidiyorum ‘Senin mahallene hizmeti ilçe belediyesi vermeli’ diyor. İlçe belediyesine gidiyorum ‘Sıra sana gelmedi’ deniliyor. Ne zaman gelecek? Cevap yok. Görevde 3 yılım doldu, şu ana kadar köyüme bir iş makinesi gelmedi” diye konuştu.
 
"AMBULANS KÖYE ÇIKAMIYOR"


21 Eylül’deki afette en büyük mağduriyeti Ardıçatak’ın yaşadığını kaydeden Angın, “Heyelan oldu, evlerimiz gitti. Gelindi, görüldü ama hiçbir şey yapılmadı. Şu an bir hasta olsa ambulans köye çıkamaz. Heyelandan yolun üstünde kalan kayalar halen asılı duruyor. Biz bir afet geçirdik, bunun hiç mi önemi yok?” dedi.
 
"REFERANDUM YAPACAĞIZ"

 
“Girişimlerimizden bir şey çıkmazsa, referandumla Eynesil’e bağlanmayı düşünüyoruz” diyen Angın, “Daha ne kadar bekleyeceğiz? 3 yıldır köyüme 100 metre beton döktüremedim. Vatandaş bana ‘Sen ne işe yararsın’ diyor. Ben de bunu yukarıdakilere soruyorum. Sizler ne işe yarıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.  Kuzey Ekspres 
 
 
 


 

Yorumlar (6)
Fatih 5 yıl önce
Baglanmazsaniz adam degilsiniz baglaninda gorelim hadi.
Erdem 5 yıl önce
Ben Ağasarlıyım dağın başındayım olmasın yolum olmasın içmeye suyum.Ama TRABZONLUYUM BE KARDEŞİM GURURLA YAZIYORUM TRABZONLUYUM.
Ali Alan 5 yıl önce
Giresun a veya Gümüşhane ye katılmak lazım. Şehirin 6 milletvekili var, havanda su dövüyorlar. Bir de belediye başkanları süre dolduruyorlar. On yıldır şehire ne yapıldı. Çömlekçi de 10 tane yıkılmış. Bizim hayatımızı ç.ok rahatlatttı. Gidin Gümüşhane yi görün.
magnet11 5 yıl önce
Trabzonun Trabzonluya faydası yoksa ne etsin adamlar.Büyükşehir olduk da 10 sene geri gittik doğrudan.EEEEY başkan.moloza cami yaptıracağına trafik sorununu çözmeye çalış proje üret.
Dede 5 yıl önce
Bence Beşikdüzü hepten Giresuna bağlansın.Trabzonla bi alakaları yok.Hiçbir şeyleri benzeşmiyor.Atın gitsin
Hadi Verdi 5 yıl önce
Müjdeler olsun, Trabzon büyük şehir oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@