Beşikdüzü’nde şimdi de çöp krizi!

Beşikdüzü plajı’nda Belediye ile işletme sahibi arasında yaşanan anlaşmazlık ilginç boyutlara ulaştı.

banner432

Haber61 - Haber servisi

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesi bugünlerde ilginç bir olaya sahne oluyor. Beşikdüzü plajının işletmesi ile Beşikdüzü Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlık ilginç boyutlara geldi.

İddialara göre; Arap yatırımcılara satılan plajın, kira sözleşmesi devam eden işletme sahibi tarafından boşaltılmaması üzerine önce suyu, sonra elektriği kesildi. Sonuç alınamayınca da dün gece saatlerinde plajın içine ve yoluna Beşikdüzü Belediyesi ekipleri tarafından 2 kamyon çöp döküldü.

Beşikdüzü Plajı’nın şimdiki işletmecisi Osman Çakmak yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun kendisini tehditle yıldırmaya çalıştığını belirterek, sonuç alamayınca değişik yollara başvurduğunu belirtti.

Osman Çakmak “Biz burayı belediyeden kiraladık. Bizim kira sözleşmesi 24.11.2018’de bitiyordu. “Çık” bildirgesi yapılmazsa 1 yıl daha sözleşmemiz uzuyordu. Sözleşmemizde öyle yazıyordu. Anlaşma böyle olmasına rağmen bize çık yazısı yazılmadı. Sonra gelip bize sözlü olarak çık dedi ve tehditvari konuştu. Demirbaşların teslimi için bize yazı yazdı ama demirbaşlar bana 1 yıl zimmetli. Yanlış beyanda bulunarak malların iadesi kararı çıkarttı ve işgalci gibi mallarımızı talan etti. Biz itiraz edip işin aslını ispatlayınca bu sefer de malların iadesi için yazı yazıldı. Biz de bu akşama kadar malların iadesi için süre verdik. Şimdi de dün gece saat 05.10’da iki kamyon çöpü gelip tesisin içine döktü. Güvenlik görevlimiz peşlerine koşarken, yola yukarı döküp gitti. Bundan 1 saat önce de elektrik kurumuna gidip elektriğimizin kesilmesi için uğraşıyor ve kestiriyor. Ben de başka yoldan elektriğimi açtırdım. Suyumu kesmeye çalışıyor ve beni yıldırmak için sıkıştırıyor. Ben de sözleşmem devam ettiği için direniyorum. Nüfusunu ve iktidarın gücünü kullanıp bana bunları yapıyor. Bana da tehditvari ve küfürlü konuştu ama yıldıramadı” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:18

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
BEŞİKDÜZÜLÜ
BEŞİKDÜZÜLÜ - 1 hafta Önce

Bişe olmaz 31 martta herşey unutulur. Yüzde 60 / 70 akp ye oy çıkar. Ertesi Sabahta teleferik işletmesini Araplara satarız. Sonraki günde Park ve bahçeleri suriyelilere satarız . Bukadar basit.

Salih
Salih - 1 hafta Önce

Ayıptır günahtır bir Beşikdüzülü olarak Ankaradan selamlar,belediyeyi kınıyorum

Selahatin Yanık
Selahatin Yanık - 1 hafta Önce

Rize'den selamlar... Ben de bir Beşikdüzülü olarak, son dönemlerdeki açıklamalar ve uygulamalardan dolayı utanıyorum. Bu olay ve benzeri olaylarda, başkandan çok, O'nu buraya getirenler sorumludur. Onlar utansınlar....

Aristo
Aristo - 1 hafta Önce

E normal kılıçdaroğlunun adalet yürüyüşünde yola ğübre çöp dökmüştü aynı zihyet bu işte ülkeyi de çöplüğe çevirdiler zaten

Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

HERKES YEDİĞİNİ GÖNDERİR

Yavuz Sultan Selim zamanında, İran şahı kıymetli mücevherlerle süslü bir sandık hediye gönderiyor Sultan Selim’e.
Sandık açılıyor. İçinden çeşit çeşit değerli taşlar, kıymetli atlas, kadife kumaşlar çıkıyor. Fakat bir de pis bir koku yayılıyor.
Dehşet bir koku, herkes burnunu tıkıyor.
Neyse en alttaki bohçadan insan pisliği çıkıyor.
Yani Osmanlıya acayip bir hakaret!
Cihan padişahı emir veriyor,
“Herkes düşünsün, buna ince bir şekilde cevap vermeliyiz”
Ve cihan padişahı yine çözümü kendisi buluyor.
Aynı şekilde değerli mücevher ve kumaşlarla süslü bir sandık hazırlatıyor.
İçine o zamanın Osmanlı İstanbul’unda imal edilen gül kokulu en nadide lokumlardan bir kutu hazırlatıyor, en altına da küçük bir pusula ve bir satır yazı gönderiyor.
Şah sandığı açıyor. Açtıkça güzel bir koku ve en altta bir kutu lokum.
Anlam veremiyorlar tabii. Bizim elçi yiyor önce, sonra oradakilere ikram ediyor.
Kutunun içindeki pusulayı Şah okuyor:
“Herkes yediğinden ikram eder” !

özgür
özgür - 1 hafta Önce

onu savunan yandaş gazeteciler olduğu sürece her şeyi yapar

Uğur şirin
Uğur şirin - 1 hafta Önce

Vah vah memleket tımarhaneye döndü

yusuf kıran
yusuf kıran - 1 hafta Önce

herkes yediğindenden gönderir saçmalık. o yavuz taraftarlarınin uydurduğu hikayenin 19 yuzyilda kagida dökülmüş hikayesi hem biz cepniler şahismailin yanindaydik byna mukabil bu çöp idi ile bunu nasıl ilişkilendirdin !..

mehmet
mehmet @yusuf kıran - 1 hafta Önce

hangi bilgi ve belgeye saçmalık , ne olduğun bizi ilgilendirmez karnından konuşma


banner393

banner426

banner443

banner441