Beşikdüzü’nde ağaç kesme krizi devam ediyor!

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesinde 2 gün önce park krizi yaşanmıştı.

Beşikdüzü’nde ağaç kesme krizi devam ediyor!
banner432

Haber61 - Haber Servisi

Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkının kentsel dönüşümle yıkılması ve yerine bir proje hazırlanması üzerine Beşikdüzü Kentsel Dönüşüm Dayanışma platformu, konuyu mahkemeye taşımıştı.

Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti, bununla yetinmeyen Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, yeniden imar değişikliği yaparak askıya çıkmadan, yasal 15 gün şikayet süresini beklemeden Pazar günü ilk kepçeyi vurmaya kalkarak park içerisindeki ağaçların bir kısmını kesmişti. Olayı haber alan platform üyeleri tepki göstermiş belediye çalışanları ile gerginlik yaşanırken yıkımdan vazgeçilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Beşikdüzü’nde yaşayan bir grup bugün de bir eylem gerçekleştirdi. Getirdikleri fidanları kesilen ağaçların olduğu bölgeye diken grup üyeleri, yaşananları protesto etti.

Protesto gerçekleştiren grup arasında Geçmiş Belediye Başkanlarından Mehmet Can ve Mehmet Kalay, İYİ Parti ilçe başkanı Mustafa Zeki Bayram, CHP ilçe başkanı Tamer Aydın, ve CHP Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun da yer aldı.

25.12.18 - 23.01.19 tarihleri arasında Kurtoğlu Parkına avm+rezidans yapılması için hazırlanan imar planı için, katılımcılara itiraz dilekçesi dağıtıldı.

Beşikdüzü

Beşikdüzü

Beşikdüzü

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 18:27

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur s
Uğur s - 3 ay Önce

Yine bir kural tanımazlık

SELAHATTİN YANIK
SELAHATTİN YANIK - 3 ay Önce

Bu alanlar; halkın nefes aldığı, dinlenebildiği... alanlardır. Böylesi projeler, ilçe merkezinin güney yönlerinde uygulanmalıdır. Bu zamana kadar kimsenin aklı yetmedi de, gider ayak, bu zihniyetlerin akılları mı yetti....yazık. Engelleyenlere ve bu uğurda mücadele veren herkese teşekkürler. Yüreklerine, gönüllerine sağlık...

uğur kaya
uğur kaya - 3 ay Önce

Allah bu halka bu zulmü yapanların belasını verecektir İnşAllah.

banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462