Beşikdüzü’nde aday gösterilmeyen Orhan Bıçakçıoğlu’ndan zehir zemberek açıklama

Orhan Bıçakçıoğlu: Şerif gitse bile kovboyların ahırlarını yıktık!

Beşikdüzü’nde aday gösterilmeyen Orhan Bıçakçıoğlu’ndan zehir zemberek açıklama
banner432

Haber61/Haber Servisi

Cumhur İttifakı yani AK Parti ve MHP’nin ortak adayı Beşikdüzü’nde Harun Demirci olurken mevcut başkan Orhan Bıçakçıoğlu aday gösterilmedi.

Bıakçıoğlu Beşikdüzü Belediyesi’nin resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında, “5 yıl süreyle bunun için mücadele ettik ve ilçeyi ‘kovboylara’ teslim etmedik. Biz inanıyoruzki ‘şerif’ gitse bike ‘kovboylar’ bir daha Beşikdüzü’nde at koşturamayacak.

Zira önce atarın ahırlarını yıktık.” İfadelerini kullanması dikkat çekti.

Bıçakçıoğlu şu açıklamayı yaptı;

Ve kervan yürür…

Beşikdüzü’nde göreve başladığımızdan bu yana ‘Beşikdüzü il gibi olacak’ iddiasıyla yola çıkmış ve Beşikdüzü’nü 5 yılda Trabzon’un nüfusuna oranla en fazla yatırım alan ilçesi yaptık.

Teleferik, parklar, dere ıslahları, sosyal donatılar ve kentsel dönüşümlerin yanı sıra 500 kişilik öğrenci yurdu, 16 bin m2 Pazar yeri, ALi Şükrü Bey Kültür Merkezi, Tersip bentleri, Anaokulları, Spor Salonları, Çocuk oyun alanları ve diğerleri.

Beşikdüzü’nde bir şey daha yaptık. İdeolojiye saplanan ve geri bırakılan ilçeyi bu çağ dışı ideolojinin kıskacından kurtarmak için çaba sarfettik.

Yıllar yılı Çağlayan Parkı olarak adlandırılan 300 m2 bir alana ideolojik eksenli Köy Enstitüsü Parkı adı koyanlar şimdi bizim Köy Enstitü Parkı’nı yıktığımızı söylüyorlar.

Atatürk Lisesi’ni de Milli Eğitimden devralıp kentsel dönüşüm çerçevesinde 144 konut ve 51 dükkanlık, 70 milyon değerinde modern dönüşüm projesine bayrak açtılar.

300 m2 parkın yerine toplam 30 bin m2 parklar inşa etmemize rağmen bizi rantla ilişkilendirmeye kalkıştılar.

“Beşikdüzü’ne Arap turist istemiyoruz. Biz fakir fukara olarak da olsa Köy Enstitüsü binalarında yaşayabiliriz” diyenler dışarıdan gelecek yatırıma da savaş açtılar.

Onlar için istihdam önemli değil. Bizim, “Yeter artık göç dursun. Beşikdüzü iktidarla buluşsun” çağrımız karşısında vatandaş, “Bıçakçıoğlu yapar ı yapar” diyerek bize oy verdi.

Böylece bu gerici sosyalist zihniyetin 30 yıllık saltanatı yıkıldı.

Şimdi o zelil saltanatın peşindeler.

“Beşikdüzü göçsün ve yalnızca Köy Enstitüsü’nün izbe binaları kalsın. Onlar hep nostalji yapsın” istiyorlar.

Anlaştığımız yabancı yatırımcıyı ilçeden gönderebilmek için her yola başvuruyorlar.

Önlerinde bir avukat ve etrafında 3-5 kişiyle, kentsel dönüşümle 60 milyon dolat değerinde 5 yıldızlı 500 odalı otel projemizine rant projeleri diyen gerici sosyalist bir akıl, gazetelere ilanlar vererek adeta zemzem kuyusunu pisletme yöntemiyle meşhur olmak istiyor.

Ne düğü belirsiz bir platformda güya bizi şikayet ediyor.

Bizim için Beşikdüzü göçün önlendiği, insanların mutlu ve müreffeh bir ortamda yaşadığı bir ilçe olarak kalmalıdır.

5 yıl süreyle bunun için mücadele ettik ve ilçeyi ‘kovboylara’ teslim etmedik. Biz inanıyoruzki ‘şerif’ gitse bike ‘kovboylar’ bir daha Beşikdüzü’nde at koşturamayacak.

Zira önce atarın ahırlarını yıktık.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 08:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman baş
Osman baş - 6 ay Önce

Sayın Şerıf sizi ce ha pe göndermiyor Harun Demirci gönderiyor adamın köyünün tuvalet yolunu bile asfalt yaptın diğer köylere yama anbarlı Eynesil yolunda sınır yıllardır yapılmadı kendi köyü bile ona oy vermiyor

Selahattin Yanık
Selahattin Yanık - 6 ay Önce

Beşikdüzü'nü; Beşikdüzü yapan, 7 ceddinin okuduğu okullara "ahır" diyen zihniyet (ler), yolları altın kaplasa da, "hiç" olarak gelip, "hiç" olarak gideceklerdir. İş sahaları kazandırıyorum diye, parkları, okul sahalarını yok edenler...dönmemek üzere gitmesi gerekenlerdir. Bütün bir Beşikdüzü "kan ağlarken", hala kenardan kenardan aday olamadım/gösterilmedim diye içerleyenlerin izleri silinmelidir. Bu zihniyetler, Beşikdüzü'ne hiç yakışmadı.... İş sahlarını, ilçenin güney bölümlerine neden projelendirmediniz.....Neden bütünüyle sahil bandını yok etmek için uğraştınız....Neden halkın nefes alabileceği, çocukların koşup-eğlenebileceği rekreasyon alanlarını yerle bir ettiniz......Neden?

Murat
Murat - 6 ay Önce

Sen kendini Retkit mi sanıyorsun Beşikdüzü halkı sana hakkını helal edecekmi Retkit sen önce bunu sorgula

Herif
Herif - 6 ay Önce

Derelere ıslah bent diyorsun da isgal ettiginiz yerlerde milletin parasini verdinmi imarı kafana göre yaptın garibana arsa bırakmadın hadi ordan

Semih Atik
Semih Atik - 6 ay Önce

Mahvetti Beşikdüzü nu

Selahattin YANIK
Selahattin YANIK - 6 ay Önce

Sen, Don KİŞOT'un yel değirmenlerine saldırması gibi, Köy Enstitülerinin duvarlarına saldırdın. O okulların temelleri, o kadar derinlere kök saldılar ki, zihniyetiniz o köklere ulaşamaz. Bugün Beşikdüzü'nde oturduğun o koltuğu, o okulların derin köklerine borçlusun. Modern dönemin başkanı olsaydın anlardın. Ama sen, ilkel dönemlerin "şerifi" olmayı yeğledin....

köylü
köylü - 6 ay Önce

bay şerif sen zaten bir işe yaramıyordun ki...şimdi gominist partiden aday olursun artık, olursan da insanlar şaşırmaz baş şerif efendi..

?
? - 6 ay Önce

göçümü engellemiş ???? beşikdüzünde adam kalmadı adamm... çıksın sokakalarada baksın kaç kişi var caddelerde....


SIRADAKİ HABER

banner393