banner526

banner535

Beşikdüzü'nde kriz sürüyor - İhale sonrası eylem

Beşikdüzü'nde park krizi devam ediyor.

Beşikdüzü 12.01.2019, 10:30 12.01.2019, 11:00
Beşikdüzü'nde kriz sürüyor - İhale sonrası eylem

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde bulunan Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkının kentsel dönüşümle yıkılması ve yerine hazırlanan proje ile Araplara satılmasının gündeme gelmesi sonrasında tartışmalar sürüyor.

İki kez yapılan ihale sonrasında Beşikdüzü Belediyesi Mahkemenin verdiği durdurma kararına rağmen imar değişikliği yaparak parkta çalışma başlattı. Beşikdüzü'nde bir grup vatandaş da bu çalışmayı yaptıkları eylem ile durdurdu.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Beşikdüzü Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu parkı için dün üçüncü kez ihale yapıldı.İhaleye Arap yatırımcı Ahmad Ajaji'ye ait olan Al Ajaji Şirketi ile ismi açıklanmayan yerli bir yatırımcı katıldı.

Türk yatırımcının ihale teklifi: 4 Milyon 975 Bin TL olurken, Al Ajaji Şirketi'nin teklifi ise 5 Milyon 100 Bin TL. İhale sırasında tekliflerin açılmasının ardından, Türk yatırımcı teklifini artırmaması üzerine, 5 Milyon 105 Bin TL bedel ile Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu Parkının ihalesini Al Ajaji Şirketi aldı.

Satış kararının ardından Beşikdüzü Belediyesi önünde toplanan Kentsel Dönüşüm Dayanışma Platformu üyeleri ve aralarında İYİ Parti İlçe Başkanı ve CHP İlçe Başkanının da bulunduğu kalabalığa, Platform sözcüsü Erdinç Kalay tarafından bilgilendirme yapıldı.

CHP Belediye Başkan adayı Ramis Uzun, bu satışın hukuken ve vicdanen kabul edilebilir bir yönü bulunmadığını, Kurtoğlu Parkının Beşikdüzü halkına ait kalması için verilecek hukuki mücadelenin takipçisi olacağını ifade etti.

Av. Ozan Karagöz tarafından; satışa karşı 30 günlük yasal dava açma süresi içerisinde Trabzon İdare Mahkemesi'nde iptal davası açılacağı, Beşikdüzü halkını Kurtoğlu Parkı davasına hemşehri hukuku gereğince katılmaya davet edildi.

Beşikdüzü'nde kriz sürüyor - İhale sonrası eylem

Beşikdüzü'nde kriz sürüyor - İhale sonrası eylem

Beşikdüzü'nde kriz sürüyor - İhale sonrası eylem


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
Aristo 2 yıl önce
Çok şükür akape ye ve o Şerif e oy vermedim en azından vicdanım rahat beni hiç kandıramadılar hiç inanmadım
Mustafa 2 yıl önce
Şerif lakaplı kanunsuz adam oy verdim sana haram olsun Allah gözünü toprakla doyursun
Bozkurt Muzaffer 2 yıl önce
Menfaat için oy veren halka bu müstehak.Yahu aman akepe seçimi kaybetmesin diye bir mantık olur mu?Yazıklar olsun.Ben bld bşk na asla bişey demiyorum.Seçme arkadaş Seçmeeee..O kadar
Hasan 2 yıl önce
Bu nedir abi? Herşey parayla satılır mı? İnsan namusunu şerefini parayla satar mı? Bir şehidin ismini taşıyan park satılır mı? Para denen şey sadece bir satın alma metasıdır. Para sadece satin almaya yarar. Insanlarin ulasmak istedigi amaci olur hedefi olur. Para degildir hedef. Ama para ile hedefe ulasirsin. Senin amacin Turk milletini ve devletini yuceltmek ve guclendirmektir. Senin milletin icin canini vermis birinin adi verilen park para ile SATILAMAZ. Amac Turk milletini yüceltmekse o parkin orda durmasi Türk milletini yuceltir. Turk milleyinin vatani icin canini vermis birinin adini verdigi bir parkin satilmasi ise Turk milletini rezil duruma dusurmektir. Bu milleti asagilamaktir. Agizlarindan dusurmedikleri vatan hainliginin ta kendisi budur. Para sadece amaca ulasmak icin kullanilan bir aractir metadir. Amac ise Turk milletini her konuda insanligin ulastigi en yuksek seviyeye cikarmak Turk dilini yaymak ve kendi oz degerlerine sahip cikarak yucelmek ve yukselmektir.
Metin 2 yıl önce
Halk adına bir iki siyasetci karar veremez referandum yapılmalı halk karar vetmeli
Ali ihsan Akbulut 2 yıl önce
Adamsınız çünkü Adaletli siniz görüldüğü gibi sağolun saygılar sunuyorum...AKP ne kesinlik le daha oy yok
ALP TÜRK 2 yıl önce
helal olsun yürekli insanlara...
Metin 2 yıl önce
Chp nin yalovadaki kestiği ağaçların hesabı ne olacak bence beşikdüzünde referandum yapılıp halk karar versin bir iki siyasetçi değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@