7m

7m

hyundai

Doğu Karadeniz'e yapılacak olan Havaalanında yeni gelişme

Doğu Karadeniz'de yapılacak olan yeni Havaalanı için yeni bir gelişme yaşandı.

Bayburt 22.01.2018, 21:37
Doğu Karadeniz'e yapılacak olan Havaalanında yeni gelişme

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt-Gümüşhane Havalimanı ihalesinin gerçekleştirildiğini ve Kop Dağı Tüneli inşaatında da teknik olarak yüzde 50 oranına ulaşıldığını bildirdi.
 

Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek kentte yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Pehlivan, Bayburt-Gümüşhane arasındaki Vauk Dağı Tüneli ihalesinin yapılarak yer tesliminin gerçekleştirildiğini anımsattı.

Yapımı devam eden Kop Dağı Tüneli inşaatında teknik olarak yüzde 50 oranına ulaşıldığını ifade eden Pehlivan, "Bayburt-Trabzon arasındaki Salmankaş Tüneli'nin daha aktif kullanımı için viyadüklerin yapımı konusu çok önemliydi. Şu anda bu viyadüklerin ayakları büyük ölçüde tamamlandı." diye konuştu. 

Pehlivan, Bayburt-Trabzon arasındaki diğer bir hattın Soğanlı mevkisi olarak bilinen hat olduğunu dile getirerek, "Orada da proje ihalesi yapılmış durumda ve şu anda arazide etüt çalışmaları yapılıyor. Bu hat özellikle ilimiz için bir turizm aksı olacak. Bu alanın projesi bu sene tamamlanırsa inşallah 2019 yılı içerisinde ihalesi gündeme gelecek. Gerçekten bu da ilimiz için çok önemli bir yatırım." değerlendirmesinde bulundu. 

Doğu Karadeniz'e yapılacak olan Havaalanında yeni gelişme

Bütün bu yatırımlarla birlikte Bayburt için en önemli yatırımın Salyazı'da yapılacak havalimanı olduğunu vurgulayan Pehlivan, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımız 2017 yılı Kasım ayında Bayburt'a gerçekleştirdiği ziyarette bunun müjdesini vermişti. Bayburt-Gümüşhane Havalimanı ihalesi de geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bu projenin de kısa sürede bitirilmesi öngörülüyor. Çünkü Cumhurbaşkanımız havalimanı müjdesini verdiği o ziyarette Bayburt'a bir sonraki ziyaretini bu havalimanına inmek suretiyle gerçekleştireceğini bildirmişti."

DSİ Bölge Müdürlüğüne bağlı 66 projenin devam ettiğini belirten Pehlivan bu projelerin çoğunun bu yıl tamamlanmasının hedeflendiğini aktardı.

Pehlivan, 2014 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Tabiat Parkı olarak ilen edilen Yakupabdal Tabiat Parkı'nın gelişim planının tamamlandığını ifade ederek, bu alanda bu yıl başlayacak peyzaj çalışmalarıyla güzel yatırımlar olacağını kaydetti.

Kop Dağı Müdafaası Tarihi Milli Parkı'nda da çalışmaların başlayacağı bilgisini veren Pehlivan, ilk etapta şehitlik ve çevresinde başlayacak çalışmaların sonrasında mevzilere doğru devam edeceğini söyledi.


Yorumlar (2)
hakkı kılıç 4 yıl önce
yakupabdal göleti ve gökçedere göletinin yolu çok kötü valim. işbilmez yerel yöneticiler yüzünden yazın köyüne gelen insanlar isyan ediyor belediye sularından çamur akıyor. uzun yıllardır insanların kullandığı piknik alanlarının yolu patates tarlasından beter. çoğunun tuvaleti yok. %85 oy alıyorsunuz bu bölgeden diye b u kadar insanlar mahrum bırakılmaz. köylerde genç kalmadı yaşlılar yaşıyor. gençler büyük şehirlere göçüyor acil önlem şart..
pertev 4 yıl önce
Kop tüneli bayburt group un işi bilmemesi ve 3 kılasörlük üsülsüzlüğü nedeniyle gecikti.. araştırın.. dosyalar karayollarında..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@