Bayram öncesi kurbanlık yetiştiricilerini dinlediler

Tarım İl Müdürü, Gökçedere’de kurbanlık yetiştiricileri ile toplantı yaptı.

Bayburt 21.07.2017, 12:41 21.07.2017, 12:54
Bayram öncesi kurbanlık yetiştiricilerini dinlediler

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut yaklaşmakta olan kurban bayramı öncesinde Gökçedere Beldesinde kurbanlık hayvan yetiştiricileri ile ilgili toplantı yaptı. Yaklaşmakta olan kurban bayramı öncesinde Bayburt’ta hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Gökçedere Beldesinde yapılan toplantıya, Belde ’de kurbanlık hayvan yetiştiriciliği yapan çiftçiler, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Veteriner Hekim Kani Yavuz, Belde Belediye Başkanı Necmettin Bakır ve İl Müdürü Abdulkadir Karabulut katıldı.

Toplantıda yetiştiricilerin talep ve sorunlarını dinleyen İl Müdürü Abdulkadir Karabulut son yıllarda Bayburt’ta hayvancılığın gelişmekte olduğunu ve bu anlamda Gökçedere beldesinin potansiyelinin çok yüksek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İlimizde hayvancılık yetiştiricilerimiz için olduğu kadar il ekonomisi bakımından da çok önemli. Özellikle kurban dönemi yetiştiricilerimizin için kritik bir önem arz ediyor. Bu dönemde yetiştiricilerimize verilen hizmetlerin aksamaması için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Nöbetçi personellerimizle 24 saat hizmet devam edecek inşallah. Diğer yandan İl Müdürlüğü olarak yetiştiricilerimize yardımcı olmak amacıyla her yıl il dışına kurbanlık getiren yetiştiricilerimizi özellikle İstanbul’daki Bayburt dernekleri ile irtibata geçiriyoruz. Yetiştiricilerimizin emeği bizim için çok kıymetli, çok kutsal. Bu anlamda benimde sık sık geldiğim Gökçedere Beldemizde sizlerin bize ilettiği bu talep, öneri ve sorunları her zaman olduğu gibi ciddiyetle takip edeceğiz gereken çalışmaları yapacağız.”

Toplantıda Hayvan sağlığı Şube Müdürü Veteriner hekim Kani Yavuz tarafından yetiştiricilere kurban bayramına yönelik uygulamalar hakkında bilgi verildi.


 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@