Bayburt Üniversitesi'nden tarım seferberliğine destek

Türkiye genelinde başlatılan tarım seferberliğine Bayburt Üniversitesi de destek veriyor. Bu çalışmalar doğrultusunda Bayburt Üniversitesinde patates ekimine başlandı.

Bayburt 01.05.2021, 09:10 01.05.2021, 09:14
Bayburt Üniversitesi'nden tarım seferberliğine destek

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan pandemi sürecinde, Türkiye’nin korona virüs salgınına karşı her alanda gösterdiği mücadelesine Bayburt Üniversitesinden de destek gelmeye devam ediyor.
Cumhurbaşkanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının pandemi sürecince tarımsal faaliyetlerin aksamaması gerekliliğini vurgulamasına istinaden ülke genelinde başlatılan tarım seferberliğine Bayburt Üniversitesi de çalışmalarıyla katkı sağlıyor.

Bayburt Üniversitesinde patates ekimine başlandı

Bilimsel çalışmalarla hem ulusal hem de yerel tarımsal üretime katkı sağlamayı hedefleyerek, son yıllarda tarımsal faaliyetlerde öncü girişimlerde bulunan Bayburt Üniversitesi, organik tarımda yerli üretime katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor.

Bayburt Üniversitesi tarafından başlatılan bu çalışmalar kapsamında; üniversitenin uygulama ve araştırma sahalarında organik koşullarda bilimsel yöntemlerle yetiştirilen patatesin ekimine başlandı.
Bayburt Üniversitesinin öz kaynaklarıyla, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Organik Tarım İşletmeciliği bölümü uygulama ve araştırma sahalarında; organik koşullarda yetiştirdiği patatesin yanı sıra farklı ürünlerle de tarımsal üretimin sürekliliğine katkı sunacak çalışmalar yürütüyor.Rize’nin İyidere ilçesinde yapımına başlanan lojistik merkezi için İkizdere’nin Gürdere ve Cevizlik köyü sınırları içinde bulunan İşkencedere bölgesinde açılacak taş ocağına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri dikkate alınarak gerçekleştirilen toplantıyaTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
yakun 5 ay önce
Dünyada üniversiteler bilim üretiyor, bizde patates dikiyor. Ondan sonrada padişah bu üniversitelere fistanlı rektör atamayacak öyle mi? Az bile yapıyor. Bakın yakında Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü sayesinde Kabe Hurması yetiştirmeye ve Zemzem Suyu satışlarına başlar. Avrupa bunun için bizi kıskanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@