Külekçi'den sert tepki: "Bunun adı alçaklıktır"

KGK Denetleme Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ın isminin verildiği okulun adının değiştirilmesine sert tepki gösterdi.

Balıkesir 28.04.2021, 11:07
Külekçi'den sert tepki: "Bunun adı alçaklıktır"

Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ın isminin verildiği okulun adının değiştirilmesi girişimine sert tepki gösteren KGK Denetleme Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi “Bunun düşüncesi bile büyük bir alçaklıktır” dedi

Batman ’da dört yıl önce PKK’nın hain saldırısı sonucu Şehadet mertebesine yükselen Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi mezun olduğu Balıkesir Edremit Körfez Anadolu Lisesine verilmişti. Lisenin eski mezunlarının bir araya geldiği Edremit Lisesi Mezunlar Derneği Şehit Yalçın’ın isminin silinmesi için girişimde bulundu.

Lise mezunlarının gerekçesi şu şekilde açıklandı: “Bu okul kendi topladığı para ile imece usulü ile yapılan bir okuldur. Devletin değildir. Halkın önde gelen isimlerinin ön ayak olması ile yapılmıştır. Bedavadan nam sahibi olunmaz." 

Bu girişim büyük bir tepki aldı.

Küresel Gazeteciler Konseyi(KGK) Denetleme Kurulu Başkanı aynı zamanda Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi yaptığı açıklamada "Bu vatan uğrunda canıyla bedel ödemiş şehidimize “bedavadan nam sahibi olunmaz” demek büyük bir hadsizliktir ve alçaklıktır. Şehidimizin adı asla silinemez, bu teklif dahi edilemez. Bu vesile ile Şehit Şenay Aybüke Yalçın başta olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun” dedi.
 

Külekçi'den sert tepki: "Bunun adı alçaklıktır"

Külekçi'den sert tepki: "Bunun adı alçaklıktır"Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@