Açıklamada, ''İşçi ya da işveren olmayan çeşitli mesleklerden vatandaşların oluşturduğu kamuoyunun 2023 yılı asgari ücreti için ortak beklentisi 7 bin 845 lira oldu'' ifadelerine yer verildi.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ; 2023 Yılında Geçerli Olacak Asgari Ücreti Belirleme Çalışmaları Kapsamında başlatılan araştırma sonuçları açıklandı.

ASGARİ ÜCRETLİLERİN BEKLENTİSİ 7 BİN 630 TL
İşçilerin asgari ücret beklentisi 7 bin 536 TL, işverenin beklentisi 7 bin 50 TL oldu. İşçi ya da işveren olmayan çeşitli mesleklerden vatandaşların oluşturduğu kamuoyunun 2023 yılı asgari ücreti için ortak beklentisi 7 bin 845 lira oldu. Asgari ücretle çalıştığını belirten işçilerin asgari ücret beklentisi 7 bin 630 TL oldu.

9 KASIM'DA ARAŞTIRMA BAŞLATILMIŞTI
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanmadan önce işçilerin, işverenlerin ve kamuoyunun beklentilerini tespit etmek üzere 9 Kasım'da araştırma başlatmıştı. Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayan araştırmada asgari ücret beklentileri tespit edildi.

2022 YILINDA DA ARAŞTIRMA YAPILMIŞTI
Bakanlık, 2022 yılında da asgari ücreti belirleme çalışmaları sürecinde Türkiye genelinde akademik bir kadronun gerçekleştirdiği asgari ücret araştırması yapmıştı.