Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un bir televizyon programında sorulan "asgari ücretliler hem kirayı hem TOKİ taksitini nasıl ödeyecek?" sorusuna verdiği cevap gündem oldu.

Yüzyılın en büyük sosyal konut projesi olarak gösterilen projenin detaylarını önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın detayları paylaşmasıyla birlikte dün de konut projesi için başvurular başladı. Son rakamlara göre şu ana kadar 865 bin vatandaş proje için başvuru yaptı.

AYLIK TAKSİTLER DE BELLİ
Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa edilecek 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle sahip olunabilecek. 850 bin TL fiyata sahip 3+1 konutlar ise 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile alınabilecek. Ancak kirada oturan asgari ücretli vatandaşların hem TOKİ taksitlerini hem de kendi ev kiralarını nasıl ödeyecekleri merak konusu oldu.

Erdoğan’ın “Anayasa değiştirelim” çağrısına CHP’den ilk tepki Erdoğan’ın “Anayasa değiştirelim” çağrısına CHP’den ilk tepki

KURUM'A ASGARİ ÜCRETLİ VATANDAŞLAR SORULDU
Bu durum, bir televizyon programında canlı yayınına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a soruldu. Kurum, "Asgari ücretliler hem kira, hem konut kredisini nasıl ödeyecek?" şeklindeki soruyu, "Biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz belki ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilir" diyerek yanıtladı.