banner555

Sarp Sınır Kapısı'nda izdiham çilesi!

Sarp Sınır Kapısı'nda genişletme çalışmaları nedeniyle izdiham oluştu.

Artvin 30.03.2017, 16:44 30.03.2017, 17:30

Gürcistan'a açılan Sarp Sınır Kapısı'nda genişletme çalışması nedeniyle giriş ve çıkışlar durduruldu. Çalışmalar uzayınca kapıda izdiham oluştu, bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi.


Türkiye'nin Gürcistan üzerinden Kafkaslara açılan Artvin'in Hopa ilçesindeki Sarp Sınır Kapısı'nda genişletme çalışması sırasında yıkımı yapılan bir bina için yaya ve araç giriş çıkışı bir süreliğine durduruldu. Yıkımın uzaması üzerine iki ülke arasındaki tampon bölgede biriken vatandaşlar saatlerce bekledi, fenalık geçiren bir kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.


KARŞILIKLI GEÇİŞLER, GÜNLÜK 28 BİNE ULAŞIYOR

Sarp Sınır Kapısı'nda Türkiye ve Gürcistan hükümetleri arasında kimlikle geçiş için imzalanan protokolün 11 Aralık 2011 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte, iki ülke vatandaşları karşılıklı geçişe başladı. Sarp Sınır Kapısı'nda günlük ortalama 28 bine ulaşan karşılıklı yaya geçişleri nedeniyle hizmet vermekte zorlanan gümrük kapısı için genişletme kararı alındı, çalışmalara geçen ay başlandı.


VATANDAŞLAR, TAMPON BÖLGEDE BİRİKMEYE BAŞLADI

Gümrük sahasındaki bir binanın yıkımı için güvenlik gerekçesiyle Türk tarafında yaya ve araç giriş çıkışı bir süreliğine durduruldu. Bu sırada Gürcistan gümrüğünden Türkiye'ye giriş yapan vatandaşlar iki ülke arasındaki tampon bölgede birikmeye başladı.


SAATLERCE BEKLEDİLER

Ancak bina yıkımı planlanan süreden uzun sürdü. Bu sırada Gürcistan'a geri dönemeyen ve Türkiye'ye de giremeyen Gürcüler tampon bölgede izdihama neden oldu, Türk gümrük görevlileri ile tartıştı. Uzun süre ayakta bekleyen bir kadın fenalaştı, sahaya getirilen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kapının 4 saat sonra yeniden açılması üzerine bekleyenler Türkiye'ye girişe başladı. Kapıda oluşan kuyruk yaklaşık 5 saat sonra normale döndü.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
İsmet kaptan 4 yıl önce
Ne varsa Türk tarafında var. Karşıda 20 kişi polisin önünden 3 dakikada geçiyor Türk tarafında 40 dakikada. Güya Gürcistan gelişmemiş. Komedi. Ayrıca giriş için Gürcistan vatandaşı para vermiyor Türkler 15 TL.
tutanmı var 4 yıl önce
15 lira da karınız olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@