alexa metrics

banner536

Öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam özür diledi

Artvin'de ziyaret ettiği okulda kendisine "hoş geldiniz" diyen öğretmeni sınıftan kovan kaymakam, o öğretmenden özür diledi.

Artvin 01.10.2021, 15:21 01.10.2021, 15:32
Öğretmeni sınıftan kovan Kaymakam özür diledi

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde önceki gün ziyaret ettiği Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde kendisine "Hoşgeldin" diyen öğretmeni azarlayarak sınıftan kovan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, bugün aynı okulu 2. kez ziyaret ederek sınıftan kovduğu öğretmen Burak Kılıç’tan özür dileyerek helalleşti.

Ziyarette konuşan Kaymakam Saygın “Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim” dedi.

Öğretmenimizle bir araya gelerek üzüntülerini paylaşan ve sorunu tatlıya bağlayan Kaymakam Saygın “Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz” diye konuştu.

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Burak Kılıç ise Kaymakam Saygın’a yanlış anlaşılma sonucu doğan olayın bu noktaya gelmesinden üzüntü duyduğunu ve kamuoyuna yansıtılan içeriğin olayın gerçekliği ile bağdaşmadığını belirterek “Kaymakamımıza yapıcı tavrı dolayısıyla teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (9)
MK 4 ay önce
TEPKİ GÖRMESEYDİ ASLA ÖZÜR DİLEMEZDİ KİBİR ÇOK KÖTÜ BİRŞEY. SONUÇTA ONUDA ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİP O MAKAMA GELMESİNİ SAĞLADILAR. ASIL SAYGIYI ÖĞRETMENE YAPMASI LAZIMDI.
yazık 4 ay önce
Ahlaksız adam
Kesin fırça yemiştir
insan 4 ay önce
özürden sonra o adam görevden alınmalıydı. üstünköylülüğün anlamı yok
İsiyin 4 ay önce
AKP'nin kaymakamı!
Tonya61 4 ay önce
vayyy utanmaz rezil vayyy.
makam kimsenin degil 4 ay önce
kaymakam olmus ama malesef adam olamamis
Özgür 4 ay önce
Özürdilesi erdemliktir.herkes hata yapabilir!önemli olan hatasını telafi etmeye teşebbüs etmesi.Aferim.
Ali KAYA 4 ay önce
Öpülmesi gereken eli tutmaktan imtina eden adamdan kimseye hayır gelmez. Kaymakam olamazsın demedim oğul, adam olamazsın dedim.
ab 4 ay önce
vay be. korku sen nelere kadirsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@