alexa metrics

banner536

banner572

Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu iddiası ilçeyi gerdi! Tepki gecikmedi

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde 'kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiası ilçeyi gerdi

Artvin 30.09.2021, 16:25
Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu iddiası ilçeyi gerdi! Tepki gecikmedi

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ın, ziyaret ettiği lisede girdiği sınıfta ‘hoş geldiniz’ diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle’ diyerek kovduğu öne sürüldü. Kaymakam Saygın, iddalara ilişkin açıklama yapmazken, Kemalpaşa Eğitim-Sen de yaşananlara tepki gösterdi. 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 20 Ağustos’ta Kemalpaşa ilçesine kaymakam olarak atanan Mehmet Faruk Saygın, göreve başladığı ilçede dün Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. İddiaya göre Kaymakam Saygın, elini uzatıp kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen genç öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyledi. Gerginlik yaşanan ziyaret sonrası Kaymakam Saygın, okuldan ayrıldı.


Kaymakam Saygın’ın iddialarla igili açıklama yapmazken, konuya ilişkin ilgili kurumca yazılı açıklama yapılacağı belirtildi. Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu da, yaşanan olaylara tepki gösterdi.  Kaymakam ve öğretmenin ilçede yeni göreve başladıklarını ve aralarında hiç bir sorun olmadığını belirten Emiralioğlu, kimsenin öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Kemalpaşa Eğitim-Sen’den yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi.

“Okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir. Sınıftaki diğer öğretmen durumu izah etmeye çalışınca; ‘Sen kimsin ücretli misin?’ gibi tehditkâr sorular, yöneltmiştir. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız. Kimse unutmasın ki; kapıkulu değil, öğretmeniz.”  


Yorumlar (4)
SİNAN 4 ay önce
BEN SANA KAYMAKAM OLAMAZSIN DEMEDİM, ADAM OLAMAZSIN DEDİM OĞUL.
? 4 ay önce
aslında öğretmen kaymakamı dışarı atması lazımdı.......sınıfta hakim olan öğretmendir....
ERN 4 ay önce
'Bakın çocuklar burda patron benim değil kaymakam cumhurbaşkanı gelse benden izin almadan sınıfa giremez' derrrlerdi bize eskiden :D
GÜMÜŞHANELİ 4 ay önce
Bunun altından da pis kokular geliyor. Eğitim Sen müdavilse vardır bir yanlış.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@