İYİ Parti heyetinden sel bölgesine ziyaret

İYİ Parti heyeti sel bölgesi Artvin'de incelemelerde bulundu.

Artvin 23.07.2021, 14:23
İYİ Parti heyetinden sel bölgesine ziyaret

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Ünzile Yüksel, Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'tan oluşan İYİ Parti heyeti sel felaketinin yaşandığı Artvin'in Arhavi ve Rize'nin Fındıklı ilçelerini ziyaret edip incelemelerde bulundu. 

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs ve beraberindeki heyet vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti ve sel felaketi sonrası bölgede yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Burada bir açıklama yapan Dr. Hüseyin Örs; "Daha bir hafta önce Rize'de yaşanan sel ve heyelanın ve vefat eden vatandaşımızın acısı taze iken bu sefer de yine aşırı yağış sonrası yaşanan sel felaketi nedeniyle Arhavi ilçemizdeyiz. Zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tesellimiz can kaybının olmaması. Yaşanan bu felaketlerden ders almalıyız. Doğal Afet deyip geçmemeliyiz. Çok fazla yağış alan ve coğrafi yapısı nedeniyle sel ve heyelana oldukça müsait bir bölgede yaşıyoruz. Doğal afetleri engelleyemeyiz ama alınacak tedbirler ile vereceği zararları en aza indirgemek mümkün. Dere yatakları ve heyelan riski taşıyan dik yamaçlarda yapılaşmaya izin verilmemeli, yanlış imar ve yapılaşmanın önüne geçilmelidir. Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun olmak üzere altı ilimizi kapsayan "Karadeniz İklim Değişikliği Eylem Planı" bir an önce uygulamaya geçirilmelidir. 

Plansız, denetimsiz ve doğanın yapısına uygun olmayan ıslah çalışmaları, HES'ler ve taş ocakları ne yazık ki bu tür felaketlere davetiye çıkartıyor. İYİ Parti olarak defalarca bu konularla ilgili yanlış politikalar izlendiğini,  ifade ettik. İktidar partisi bu önerilerimizi ve eleştirilerimizi dikkate almadı. Umuyoruz ki, bundan sonra gerekli düzenleme ve çalışmalar yapılır. Temennimiz bundan sonra bir daha böyle afetler yaşanmasın, can kayıpları olmasın. Sel felaketinde mağdur olan ve zarar gören tüm hemşehrilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Ercan Arslan 2 ay önce
Çok geçmiş olsun.. Allahaşkına olur olmaz yere ev yapmayalım. dere yataklarını yavaş yavaş terkedelim. Yaylalarda bırak 3-5 katı BETON EV YAPMAYALIM.. Allah aşkına.. Sonunda gideceğimiz yer 1-1,5 m2 !!!
idris 2 ay önce
Konuşurken ve güya gezerken birşey zannediyorsunuz ama sırf hükumeti suçlayarak iş becerdik diye seviniyorlar Allah Allah çözüm ne yok projen ne yok sadece laf ve eleştiri yok bundanmış yok şundanmış hadi beee essahtan öylemi acaba
Bilenbiri 2 ay önce
Gezip tozup ,boy boy resim cektireceğinize,
Askerin yaptığı gibi kazma kürek elinize alın da bi işe yarayın....!
Asabi 2 ay önce
Gitmese muhalefet niye gitmedi olur,gider olay yerini inceler vay canım boy boy poz veriyor olur.Hayirdir neyin pesindesin?
Salih 2 ay önce
Şovmenler iş başında..
Ahmet mehmet 2 ay önce
Sonuç? Neye karar vermişler
Vali 2 ay önce
Mustafa Bıyık önce Yomra ile ilgilensin.Pislik götürüyor Yomrayı.Kaldırımlar,yollar ara sokaklar, seniz kenarları, orta retüj, mahalle araları leş duruyor LEŞ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@