alexa metrics

banner536

banner572

Boğalar çamur deryasında güreşti

Artvin’in Borçka ilçesinde düzenlenen geleneksel boğa güreşlerinde boğalar çamur deryasında kıyasıya güreşti.

Artvin 16.08.2021, 12:21
Boğalar çamur deryasında güreşti

Artvin’in Borçka ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen boğa güreşleri renkli görüntülere sahne oldu. Borçka Belediye Başkanlığı ve Borçka Çevre Köyleri Kalkındırma ve Boğacılar Derneği Başkanlığı tarafından organize edilen, 5. Kültür ve Sanat Festivali bünyesinde Taraklı Köyünde yapıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, 75 boğa çamurla kaplı zemine rağmen kıyasıya mücadele etti.

Bazı boğalar kaçarken, insanların üzerine koşunca araya hakemler ve boğa sahipleri girdi.

Boğalar çamur deryasında güreşti


Baş, başaltı, büyükorta, küçükorta, ayak, Deste üzere 6 kategoride gerçekleştirilen güreşlere, Rize, Artvin ve ilçelerinden toplamda 75 boğa katıldı. Boğalara verilen ilginç isimler dikkat çekti.
Yaklaşık 3 bin kişinin izlediği güreşlerde dereceye giren boğaların sahiplerine para ödülü verildi.

Boğalar çamur deryasında güreşti


Yorumlar (1)
Sürmeneli Kel Şeytan 6 ay önce
Hayvanların birbirine zarar verebildiği bu tür organizasyonlar yasaklanmalı. İnsanlar sırf seyir zevki almak için, belki bir de ödül kazanmak için zavallı hayvanları birbirleriyle dövüştürüyor. Horoz dövüştürmek yasak derler, boğa dövüştürmek neden serbest olsun?! Şu insan denilen canlı dünyanın merkezinde olduğu, her şeyin onun keyfi, rahatı için var olduğu ve harcanabileceği sanrısından ne zaman vazgeçecek acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@