banner526

banner513

Bir aydır yeni vaka görülmüyordu! Artvin'de 23 kişi karantinada

Bir ay sonra yeni vakalar görülen Artvin'de, 23 kişi karantinada

Artvin 25.05.2020, 12:34
Bir aydır yeni vaka görülmüyordu! Artvin'de 23 kişi karantinada

Koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan 'evde kal' çağrılarına uyulmasıyla 30 gündür 'Covid-19' vakası görülmeyen Artvin'de, yeni vakalar ortaya çıktı. Test sonuçları pozitif çıkan 4 kişi, hastanede tedaviye alınırken, 23 kişi de karantinaya alındı.

Kentte koronavirüs tedbirlerine büyük oranda uyulurken, salgınla mücadelede kapsamında, Artvinlilerin evde kalmasıyla 30 gündür yeni vaka görülmedi.

Vaka sayısı, kentte sıfıra inerken, hastanelerde tedavi gören, 'Covid-19' tanısı koyulmuş hastalar da taburcu edildi. Borçka ilçesinde geçen hafta, koronavirüs semptomları gösteren bir vatandaşın hastaneye başvurmasıyla yapılan 'Covid-19' testi pozitif çıktı. Hastanın, aile fertlerine yapılan testlerde 3 kişide daha vaka tespit edildi.

Aynı aileden 4 kişi, Artvin Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Test sonuçları pozitif çıkan 4 kişinin ayrıca, bölgelerinde temasta bulunduğu kişiler de filasyon taraması kapsamında belirlenmeye çalışılıyor.

30 günün ardından test sonuçları pozitif çıkan 4 kişinin tedavileri sürerken, kentte 23 kişinin de karantinaya alındığı belirtildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
OFLU TÜRK 1 ay önce
SON ZAMANLARDAKİ DIŞARDAN GELİŞLER İLE VAKA TEKRAR GÖRÜLDÜ ÇÜNKÜ GELENLERİN BAZILARI KURALLARA UYMUYOR BÖLGEMİZDE ÇOK SAYIDA İNSAN MASKE TAKMIYOR ÖZELLİKLE BÜTÜN ESNAFLAR MASKE TAKMALI
laz karadeniz 1 ay önce
Bu gidiste vaka sayıları dahada artacak maske takılmıyor ,disari çıkılıyor 65 yas ustu herkes dışarıda onu geçtim bayanlar bile küçücük çocukları disari çıkarıyorlar bunlar yetmiyormuş gibi Karadeniz bölgelerine yok ondan yok bundan dışarıdan adamlar geliyor bu olaylardan da artacağını düşünüyorum şehir dışından geln kisiler 14 gn karantinada alması gerekirken dışarıda geziyorlar bu sorumsuzluğu çok ağır ödeyeceğiniz düşünüyorum cin -italya -almanya -amerika sonrası olarak Türkiye olacaktır yasalara uyalım ve biraz sabredelim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@