Artvin'de Kızıl akbaba tedavi altına alındı

Artvin’de Muratlı Baraj Gölü kenarında yaralı halde bulunan Kızıl Akbaba tedavi altına alındı.

Artvin 22.03.2017, 12:55 22.03.2017, 12:59
Artvin'de Kızıl akbaba tedavi altına alındı

Artvin'de baraj gölü kenarında bulunan yaralı Kızıl Akbaba tedavi altına alındı  Kızıl Akbaba'nın burada yapılan muayenesinde kanadında eklem kırığı tespit edilirken, tedavisinin daha iyi yapılması için Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi'ne sevk edildi

Borçka ilçesindeki Muratlı Baraj Gölü kenarında yaralı olarak yatan Kızıl Akbaba'yı fark eden köylüler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerine haber verdi. Bölgeye gelen görevliler, yaralı Kızıl Akbaba'ya ilk müdahaleyi göl kenarında yaparken, daha sonra yaralı akbabayı Artvin Belediyesi Veteriner Hekimliği’ne götürdüler.
 
 Kızıl Akbaba'nın burada yapılan muayenesinde kanadında eklem kırığı tespit edilirken, tedavisinin daha iyi yapılması için Kars'taki Kafkas Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi'ne sevk edildi. 

Artvin Belediyesi Veteriner Hekimi Mesut Yaşar Avcı yaralı Kızıl Akbaba'nın durumu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Doğa ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri tarafından getirilen Kızıl Akbaba'nın kanadında eklem kırığı tespit ettik. Gerekli tedavisini yapıp, teknik donanım yetersizliği dolayısıyla Kafkas Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi'ne sevk ettik. Büyük ihtimal bir ağaca çarpmış veya başka kuşlarla kavgada bu kırık oluşmuş” ifadelerini kullandı.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@