Artvin doğalgazla buluştu

Artvin'de bir süredir devam eden altyapı çalışmalarının ardından ilk etap olarak Çayağzı Mahallesi'ne doğal gaz verildi.

Artvin doğalgazla buluştu

Vali Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen ve doğal gaz firması yetkilisi, Çayağzı Mahallesi'ndeki evlerine doğal gaz bağlanan Nezihe-Şerif Cengiz çiftini ziyaret etti.

Vali Doruk, sembolik olarak binanın girişindeki vanayı açarak binaya doğal gazı verdi.

Doğal gazın Artvin'e Mart 2019'da geldiğini belirten Doruk, doğal gaz altyapısının ilgili firma tarafından belli bölgelerde yapılmasıyla fiilen bugünden itibaren konutlarda doğal gaz kullanılmaya başlandığını söyledi.

Bu durumdan son derece mutlu olduğunu dile getiren Doruk, doğal gazın avantajlarına da değindi.

Milletvekili Balta ise Artvin'de ilk doğal gazın, kentteki ilk doğal gaz abonesi Nezihe-Şerif Cengiz çiftinin evine verildiğini ifade etti.

Doğal gazın şehrin tüm mahallelerine bir an önce verilmesi için firmanın çalışmalarını yakından takip ettiklerine dikkati çeken Balta, şöyle konuştu:

"Artvin şehir merkezi eğimli bir araziye kurulduğundan, kentte dağıtımı yapmak da kolay değil. Dolayısıyla bu noktada ilgili herkesin destek olmasını bekliyoruz. Şu an itibarıyla 700 binaya doğal gaz verilmeye hazır durumda, 240 da abone var. Çalışmalar devam ediyor. Bu sayı her geçen gün artacak."

Nezihe Cengiz (75), doğal gazın şehirde ilk kendi evlerine bağladığını belirterek, "Eşim odun, kömür taşımaktan kurtuldu. Şimdi rahatlığa kavuştuk, çok şükür." dedi.

Şerif Cengiz de (83) doğal gazın evlerine bağlanacağının aklının ucundan geçmediğini dile getirerek, "Allah devletimizden razı olsun. Dağdan taş aşarak doğal gazı şehrimize getirdiler. Bize bu medeniyeti tattırdılar." ifadesini kullandı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
onur
onur - 2 ay Önce

evet doğru medeniyetle tanıştırdılar !
ilk doğalgaz faturasını öde görürüm ben seni.

hasan
hasan @onur - 2 ay Önce

doğalgaz yokken bedava ısınıyordun ya?

Emre
Emre - 2 ay Önce

Doğal gaz pahalandı, faturalar can yakıyor doğru da, kömür tüp çok mu ucuza geliyor arkadaşlar. Siz doğal gazla tanışalı çok olmuş anlaşılan, diğerlerinin çok ucuz olduğunu zannediyorsunuz. Ölçmeden tartmadan bilmeden, cahilce anlamsız yorumlar yazıyorsunuz

Can
Can - 2 ay Önce

İyi hayırlı olsun yarın kol gibi faturalar gelirse aklınız başınıza gelir

Atilla
Atilla @Can - 2 ay Önce

Faturalar gelince görürüz artvin

Ali KAYA
Ali KAYA - 2 ay Önce

Faturalar gelince bakalım yüzleriniz gülecek mi?

Nazan
Nazan - 2 ay Önce

Allah sağlayanlardan razı olsun devletimiz sağolsun sigarasına içkisine verdiklerine acımayıp doğalgaz faturasına laf edenlere de aşkolsun

Koray
Koray - 2 ay Önce

Fatura diyenler kömüre yılda 3 4 bin verildiğinden haberleri yok o paraya tertemiz ısın doğalgazla embesiller çok tabi

Fatma
Fatma - 2 ay Önce

Hayırlı olsun Artvinime, sıra Şavşat ilçesinde en kısa zamanda oraya da verilir umarım, dogalgazin pahalı oldugu yorumunu yazanlar inanın şuan kömür odun masrafı hamalligi pisligi ve tüp maliyeti hesaplaninca dogalgazi tercih ederim, hem daha ucuz hem rahatlık temizlik, hele ki yaşlı bireyler sobayı yakmaya parayla adam arıyor ve bulamıyorlar inanin,, bilmediğiniz çok şey var orda yaşama dair

hızır
hızır - 2 ay Önce

borç kaya ne zaman gelecek


SIRADAKİ HABER