banner526

banner513

Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli

Artvinlilerin artan vaka sayısı endişesi

Artvin 30.06.2020, 13:42 30.06.2020, 13:47
Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli

Artvin’de, tedbirlerden sonra sıfırlanan koronavirüs vakalarının, Bursa’dan gelen kişinin verdiği 'döner partisi' ile bir anda 20’ye yükselmesi, bölge halkını tedirgin etti. Artvinliler, kente dışarıdan gelenlerin maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını istedi. 

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerle vaka sayısının tamamen sıfırlandığı Artvin’de, yeni vakalar görülmeye başlandı. İldeki vaka sayısı, birkaç günde 20’ye yükselince İl Pandemi Kurulu Toplantısı düzenlendi. Vali Yılmaz Doruk, kentteki 20 vakanın 15’inin Bursa’dan gelenlerde görüldüğünü, bu kişilerin komşularıyla birlikte 'döner partisi' yaptığını açıkladı ve ilave tedbirler alınacağını duyurdu. Kentte yeniden artan vakalar, bölge halkını da endişelendirdi. Artvinliler, kente dışarıdan gelenlerin maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını talep etti. 

Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli

'KURALLARA UYMAZSAN VAKALAR ARTAR'

Esnaftan İbrahim Yiğit, vatandaşın tedbirlere uymasını isteyerek, aksi halde eski karantina günlerine dönülebileceğini belirtti. Yiğit, “Artvin’de vaka azdı. İl dışından sıkılanlar buraya geliyor. Tedbirleri hiçe sayıp 'döner partisi' yapıyor. Sen buraya gelip kurallara uymazsan vakalar tabi artar. Biz 3 aydır kapalı kaldık. Tekrar o günlere dönersek esnaf zor durumda kalır. Ben dükkanımda önlemlerimi aldım. İnsanlar ile arama mesafe koydum. Ama ben uzaklaştıkça onlar gelip bana yaklaşıyor’’ diye konuştu.

Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli

'SANA BİR ŞEY OLMAZSA BANA OLUR'

Mithat Tahtalı da "'Felaket, geliyorum, demez' cümlesi yanlıştır. Felaket 'geliyorum' der ama herkes onu anlayamaz. Bu durumlara ‘Bana bir şey olmaz’ dediğimiz için düştük. Vatandaş yurt dışından, il dışından geliyor, karantina falan yok. İnsanlara ‘Maske tak’ diyorsun, ‘Bana bir şey olmaz’ diyor. Sana bir şey olmaz ama bana olur’’ dedi.

Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli

Koronavirüsten korunmanın bu süreçte çok önemli olduğunu belirten Serkant Pehlivan ise “Sosyal mesafeye dikkat etmemiz lazım. Herkes maskesini taksın. Toplu taşımalarda dikkatli davranalım. Virüsten korunmamız pandemi sürecinde çok önemli. Vatandaşlar daha dikkatli olmalı” diye konuştu.

Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli

Artvin'de vaka sayıları arttı, vatandaşlar endişeli


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (9)
Akın 3 gün önce
Aşağıya indirmeyin Arhavi Hopa kemalpasaya vaka yok millete sebep olmayın partinize Artvin'de devam eden biz sahildeki lerden uzak durun gerisi bizi fazla ırgalamaz herkes kendi ywrine okadar
Artvinli 2 gün önce
Kimse kimsenin ceremesini çekemez.Artvin valimize sesleniyorum.dışardan kimseyi kabul etmesinler.herkes durduğu yerde dursun
Volkan meydan 3 gün önce
Herkez kendi şehrinde yaşasın ya ordan gelip buraya virüs getiriyorlar tüm iller için şehirden çıkma yasağı gelse ve uzun bir süre kalsa o zaman gör sen bide tabloyu düşüş o zaman yaşanır
Osman KARAHAN 2 gün önce
Sevgili aziz ve muteber hemserilerime duam şudur...Göğe komşu binbir türlü yaşam sıkı6ntisina göğüs geren Artvin ve Artvinli kardeşime gelecek sıkıntılara sen musaade etme Ya Rab..
Emoş 2 gün önce
sehir disindan keyfi gelenler icindir umarim bu yorumlar... gerekti ki geldik... "bireysel bilinc " olmadigi surece vaka sayilarinda dusus falan yasanmaz..kendi icinizde ne haliniz varsa gorun seklindeki ifadeleri de pek dogru bulmadim.... bana dokunmayan yilan bin yil yasasin diyemeyiz.
Ahmet 2 gün önce
Yazık bu yorumlar ARTVINLI insanlarımıza yakışmıyor
Yusuf 2 gün önce
Belediye hoparlorlerinden sabah aksam mozart çalınsın virüs kendiliginden gider
lüleburgazdan Artvinli 1 gün önce
ya arkadaşlar siz insanların gelmesini istemiyorsunuzda artvinin nüfusu yazın dört beş katı artıyor bu insanlar memleketlerine gelmese esnaf nereden kazanacak zaten kışın iş yok bunlarıda düşünmek lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@