vardallar

Artvin'de orman yangını kontrol altına alındı!

Artvin Sahlepçiler mahallesinde çıkan yangında köy evleri yanıyor

Artvin 07.07.2020, 13:10 07.07.2020, 14:40

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Sahlepçiler Mahallesi'nde yangın çıktı. 10'dan fazla ev alemlere teslim olurken olaydan henüz can kaybı bilgisi gelmedi.

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde bir evde çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüyerek diğer evlere sıçradı. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Yangın, saat 11.30 sıralarında Yusufeli ilçesi Dokumacılar köyünde çıktı. Bir evin çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, kısa sürede mahallede bulunan diğer evlere de sıçradı.

YANGINA MÜDAHALE EDİLİYOR

Evlerini boşaltan vatandaşların, durumu itfaiye ekiplerine haber vermesi üzerine bölgeye gelen ekipler, yangına müdahale etmeye başladı. Yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

KONTROL ALTINA ALINDI 

Artvin'in Yusufeli ilçesi Dokumacılar köyü Sahlepçiler mahallesinde bugün öğle saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Dokumacılar köyü Sahlepçiler mahallesinde bugün öğleyin saat 12.00 sularında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 70 haneli köyde çıkan yangında 40'a yakın ahşap ev yanarak kullanılamaz hale gelirken, yangında bir can kaybı yaşanmadı. Yangın köylülerin, Yusufeli Belediyesi ile Orman İşletme Şefliği İtfaiyesi'nin 2 saat süren çalışmaları sonucu kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeni ile ilgili bir açıklama yapılmadı.


Yorumlar (1)
Aa 1 yıl önce
Çok geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin tek tesellimiz o Allah bir daha yaşatmasın ☹️

Gelişmelerden Haberdar Olun

@