7m


7m

hyundai

TOKİ Trabzon'un ilçesi için harekete geçti

TOKİ Araklı'da 278 konutluk proje gerçekleştirecek

Araklı 03.12.2019, 08:36
TOKİ Trabzon'un ilçesi için harekete geçti

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Trabzon’un Araklı ilçesinde hayata geçireceği yeni konut projesi için düğmeye bastı.

Trabzon şehir merkezine ortalama 34 kilometre uzaklıkta bulunan yaklaşık 49 bin 500 nüfuslu Araklı ilçesi Özgen mahallesinde TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan 278 konutluk projenin inşaat yapım ihalesi 24 aralık 2019 salı günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin İstanbul Hizmet Binası’nda saat 14.30’da yapılacak.

Tünel kalıp sistemiyle yapılacak olan projenin ihale kapsamında konutların yanı sıra üç dükkanlı bir ticaret merkezi ile çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmaları da bulunuyor.

İhalenin sonuçlandırılması ve sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte 10 gün için yer tesliminin yapılacağı projenin şartnameye göre 550 takvim gününde tamamlanarak teslim edilmesi gerekiyor.

Proje ihalesi ile ilgili detaylı bilgiler EKAP’ta (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnamede bulunuyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ihalenin tamamlanmasıyla birlikte ilgili projeye ait mali ve teknik bilgilerin açıklanacağını belirtti. Projeyle ilgili olarak Başkan Çebi; ”Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum’a, TOKİ Başkanı Sn. Ömer Bulut’a Trabzon Milletvekilleri Sn. Muhammet Balta’ya, Sn. Adnan Günnar’a, Sn. Salih Cora’ya, Sn. Bahar Ayvazoğlu’na, Trabzon Valisi Sn. İsmail Ustaoğlu’na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Murat Zorluoğlu’na, Ak Parti İl Başkanı Sn. Haydar Revi’ye, Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Şaban Bıyık’a, belediye meclis üyelerine, belediye personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ederim " dedi.


Yorumlar (2)
Cemil 3 yıl önce
Trabzona daha evler yapmayin insan balkonuna cikarak karisiyla kiziyla cayini icemiyor komsularin balkonlari sanki kendi evimizin icinde insan camdan bakamiyor utancindan cogu trabzonlu buna alismis isyan etmiyor artik avrupada evler var trabzonda daireler yapilmaga devam ediliyor nerye varacak bunun sonucu ilerde dairelerde yapilmaz nasilsa herseyimiz ortada trabzon sehri eskiden kizkanc erkeklerle doluydu suan kendi evinde perdesiz sekilde izlenmek isteyen binlerce insan var daireler yapis yapis bu kadari fazla ya bunalim aldi basini gidiyor
Çağlar 3 yıl önce
Bence bu kadar cahil düşünmenize sebep sizin kendi dusuncelerinizden kaynaklanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@