DSİ Araklı için seferber oldu

DSİ ekipleri dün geceden beri Araklı'da çalışmalarına devam ediyor.

Araklı 05.10.2018, 16:04 05.10.2018, 18:06
DSİ Araklı için seferber oldu

Trabzon ili Araklı İlçesi'nde dün gece meydana gelen kuvvetli yağışların ardından, ortaya çıkan olumsuzluklara, DSİ ekipleri iş makineleri ile anında müdahale etti

HIZLI KOORDİNASYON, ETKİLİ MÜDAHALE

Ülkemizin en çok yağış alan bölgesi olan Doğu Karadeniz'de, zaman zaman yağan aşırı yağışlar, ortaya birtakım olumsuz durumlar çıkarabilmektedir. Bu kapsamda Trabzon ili Araklı İlçesi'nde dün başlayan kuvvetli yağışlar sonrasında Kaşıkçı Deresi'nde yukarı havza heyelanları/kıyı oyulmaları kaynaklı rusubat hareketi ile beraber akışa geçen yağış sularının, yol altlarından geçen menfezleri tıkaması neticesinde lokal bir taşkın meydana gelmiştir. Taşkına, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ekipleri anında müdahale etti ve taşkın suları geçici olarak derive edilerek tahliye edildi.

SU SEVİYELERİ ANBEAN TAKİP EDİLDİ

Bölge Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan taşkın alarm ekibiyle gece boyu koordineli çalışan DSİ ekipleri, hızlı bir şekilde Araklı ilçesine iş makinesi ve personel sevkiyatı sağlayarak, risk altındaki derelere müdahale etti. Gece boyunca yan havza heyelânları ve dere yatağı su seviyeleri, DSİ 22. Bölge Müdürü Oğuz Kasap ve ilgili personellerce yerinde incelenirken, uydu radar görüntüleri de anbean takip edildi. DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin, Araklı ilçesindeki rüsubat temizleme çalışmaları, yaşanan olumsuzluklar tamamen ortadan kalkıncaya dek devam edecektir.

DSİ Araklı için seferber oldu

DSİ Araklı için seferber oldu

DSİ Araklı için seferber oldu

DSİ Araklı için seferber oldu


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@