banner491

Araklı'ya HES yapılacak!

Bakanlar Kurulu Kararı'yla Araklı'ya HES yapılması için acele kamulaştırma kararı verildi.

Araklı'ya HES yapılacak!
banner492
banner432

Son Bakanlar Kurulu'ndan Araklı'ya HES yapılması kararı çıktı.


Bakanlar Kurulu kararına göre, Trabzon, Adana, Erzincan, Kayseri'de tesis edilecek santrallerin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Çankaya Barajı ve HES Üretim Tesisi için Trabzon'un Araklı ilçesinde, Karsantı Barajı ve Hidroelektrik Santrali için Adana'nın Aladağ ilçesinde, Çaltı Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali için Erzincan'ın İliç ilçesinde, Aksu RES Üretim Tesisi için Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde belirtilen ada ve parsellerin kamulaştırılmasına karar verildi.


İşte Araklı'da yapılacak HES için acele kamulaştırılacak parseller:

Araklı'ya HES yapılacak!

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 16:24

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Avanoz
Avanoz - 3 yıl Önce

Bu hükümetin hes işinden neden vazgeçmiyor doğal yolla elektrik üretmek varken rüzgar enerjisi güneş enerjisi vs varken baraj neden inşaat inşaat beton beton nereye kadar

misafir
misafir - 3 yıl Önce

Her seçimde Ak partiye desteklerini veren ve son referandumda yüzde seksenin üzerinde Evet oyu veren Araklımıza hayırlı olsun Hes.Umarım ne kadar dereler varsa üstüne santraller kurulur ve Araklımız ihya olur.Dere zaten her yerde var.

TS'lu
TS'lu - 3 yıl Önce

Müjde gibi müjde be! Araklı ahalisi hadi iyisiniz, yaşadınız! Ülkemiz büyüyecek, gelişecek. Nedu zaten her yer ağaç her yer dere bezduk da!

banner441

banner472