Milas'ta alevler termik santrale sıçradı

Milas'taki yangının termik santrale girdiği belirtildi.

Antalya 04.08.2021, 21:42
Milas'ta alevler termik santrale sıçradı

Milas'taki yangınlarda alevler Kemerköy Termik Santrali'ne sıçradı. Sirenlerin çalmaya başladığı ve patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler de kesildi.

Milas'ta devam eden orman yangını tüm önlem ve çabalara rağmen termik santrale sıçradı. Saat 21.00 sıralarında termik santralin elektrik iletim tellerinden de kıvılcımlar düşmeye başladı. Bunun ardından terminalin alarmı çalmaya başladı. Bu arada patlamaların da yaşandığı bölgede elektrikler kesildi. Güvenlik gerekçesi ile insanların bölgeden uzaklaştığı Milas'taki santralde durum ciddiyetini koruyor.

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI: ALEVLER TERMİK SANTRALE GİRDİ

Son yaptığı paylaşımla alevlerin termik santrale girdiğini söyleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, "Alevler Termik Santrale girdi. Santral şu an tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalıyor" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Osman Berk 2 ay önce
"yurt dışından yardım istemeyin" diyen vatan hainleri ne yapıyor acaba?
Ercan 2 ay önce
Söndürülmüş,
Fikret 2 ay önce
Nükleer santral değil bu termşk santral,kömür yakıyor.yansada birşey olmaz,kapatırsın sistemi,açarsın kazanın boşaltma hattını.Elektrikte kesilmez,bir yerde enerji veren durursa ,diğer yerden besleme yapılır.İnşallah yanmaz,yanacağını zannetmiyorum!
Osman Berk 2 ay önce
O zaman bırakalım yansın... Hatta Ormanlarda da nasıl olsa yeniden ağaçlar çıkıyor oralarda yansın, bu nasıl bir kafadır??
Hayat 2 ay önce
Allahım sen bunlara sebep olanları kahrı perişan eyle . Biz haberleri takip ederken nefes alamıyoruz. Rabbim sen rahmetini yağdır kurtar . :(
Mert 2 ay önce
Yansın termik santral banane diyen biri bile var!Leman samBunlarıda unutmamak lazım!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@