Liseli kızdan 17 gündür haber alınamıyor!

Antalya'da 16 yaşındaki lise öğrencisi kızdan 17 gündür haber alınamıyor.

Antalya 27.04.2020, 11:26
Liseli kızdan 17 gündür haber alınamıyor!

Antalya'nın Kepez ilçesinde 17 gün önce "markete gidiyorum" diyerek evden ayrılan 16 yaşındaki lise öğrencisi kızdan haber alınamıyor.

Kütükçü Mahallesi'nde anneannesi ile yaşayan lise 2. sınıf öğrencisi Hayriye Nur Özyurt, 17 gün önce "markete gidiyorum" diyerek evden ayrıldı. Genç kızın eve dönmemesi ve cep telefonuna ulaşılmaması üzerine anneanne Ayşe Yıldırım, polise giderek kayıp müracaatı yaptı.

"HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUZ"

Ayşe Yıldırım yaptığı açıklamada,  torununun hayatından  endişe ettiğini söyledi.

Torunu Hayriye Nur Özyurt'un 8 yaşından beri kendisiyle yaşadığını  belirten Yıldırım, "Pazarcılık yaparak geçimimizi sağlıyoruz. Ben KOAH  hastasıyım. Torunum beni çok sever. Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2. sınıfına  giden Hayriye hep bana, "Anneanne hemşire olacağım. Seni tedavi edeceğim.' derdi. Haber vermeden hiçbir yere gitmezdi." diye konuştu.

Torununun telefon kayıtlarının incelenmesini isteyen Ayşe Yıldırım,  "Kaybolmadan bir gün önce Hayriye'yi bir kadın cep telefonundan aradı. Telefon  konuşmasının ardından torunum çok ağladı. Niye ağladığını sorduğumda ise  'Ağlayasım geldi.' diye geçiştirdi. Sabah markete gidip dönmeyince de polise  gidip kayıp müracaatı yaptım. Bir daha ne haber ne de ses aldık. Çok zor  durumdayım, bana yardım edin. Kolum kanadım kırıldı. Torunum olmadan  yaşayamıyorum, nefes alamıyorum."

Öte yandan, ailenin kayıp başvurusu üzerine polis ekiplerinin  başlattığı arama çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@