banner556

Koronavirüsü böyle mi yeneceğiz! İnanılmaz görüntü

Antalya'nın Alanya ilçesinde esnaflık yapan M.K., koronavirüsten yaşamını yitiren babası için mevlit okutup, yemek verdi. Kaymakamlık mevlide katılan onlarca kişinin tespiti ve cezai işlem uygulanması için inceleme başlattı.

Antalya 09.12.2020, 16:30
Koronavirüsü böyle mi yeneceğiz! İnanılmaz görüntü

Antalya'nın Alanya ilçesinde geçen hafta koronavirüs nedeniyle babası R.K.'yi kaybeden M.K., iş yerinin önünde mevlit okutup yemek verdi. Yeni koronavirüs kısıtlamaları kapsamında, evlerde doğum günü, yılbaşı kutlaması, mevlit gibi toplulukların bir araya geleceği etkinliklere müsaade edilmezken, M.K.'nin babası için verdiği mevlide onlarca kişinin katıldığını gösteren fotoğraflar sosyal medyada hızla yayıldı. Fotoğraflarda maske ve mesafe kurallarına riayet edilmediği de görüldü.

Olayın ardından Alanya Kaymakamlığı inceleme başlattı. Yapılacak çalışma kapsamında mevlide giden kişilere koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Yorumlar (2)
Ali Papa 1 ay önce
Mevlitte, kuran ve mevlit okuyanlar, kendileri yapmamışsa yemek yapanlar, mahalle muhtarı ve o mahalleden sorumlu polis veya jandarma karakolu yetkilileride sorgulanmalı. Bu ölçüde bir toplanmayı önceden duymamak önemli bir istihbarat eksikliği.
hk 1 ay önce
devletin müthiş opeasyonu
işte corona mücadelesi vay beeee

Gelişmelerden Haberdar Olun

@