7m


7m

hyundai

Selçuk Çebi, Milli güreşçileri ziyaret etti

Eski dünya şampiyonu güreşçi ve Spor Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, sporculuğu özlediğini söyleyerek milli güreşçilere taktik gösterdi.

Ankara 14.07.2017, 10:09 14.07.2017, 12:24
Selçuk Çebi, Milli güreşçileri ziyaret etti

Spor Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, Dünya Güreş Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Ankara Elmadağ'da kampta bulunan Grekoromen Güreş Milli Takımı kampını ziyaret etti. 


Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Salih Bora yönetiminde şampiyona hazırlıklarını sürdüren Milli Takım kampında teknik ekip ve sporcularla bir araya gelen eski dünya şampiyonu güreşçi Çebi, hazırlıklarla ilgili bilgi aldı.

Çebi yaptığı açıklamada, aktif güreşi bırakalı henüz bir yıl bile olmadan salonları özlediğini belirterek, "25 yıldır, yani çeyrek asırdır güreş camiasının içindeyim. Sporculuğu bırakalı henüz çok zaman olmamasına karşın salonları ve buradaki havayı çok özledim." dedi.

Samsun'un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz'da düzenlenecek 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda mücadele edecek Güreş Milli Takımı kampını da daha önce ziyaret ettiğini vurgulayan Çebi, "Oradaki antrenör ve sporcularla bir araya gelerek kendilerine başarı diledik ve Samsun'a uğurladık. Onlara da sonsuz başarılar diliyorum." diye konuştu. 

Güreş camiasıyla her zaman birlikte olduğunu dile getiren Çebi, "Güreşin, yani amatör branşın içinden gelmiş biriyim. Geldiğimiz yer belli, kopmamız mümkün değil. Sporcu kardeşlerimizle birlikte olduğumuzu lafla değil icraatla göstermek istiyoruz. Her zaman kalbimiz onların yanında. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, aktif sporu bırakanların sahaya inmesini istedi. Beni de Spor Eğitim Daire Başkanı olarak yanına aldı. Biz de o görevi layıkıyla yerine getirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.


Selçuk Çebi Milli güreşçileri ziyaret etti
 

"Fransa'dan madalyasız dönmeyiz"

Selçuk Çebi, ağustos ayında Fransa'da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası'nda Milli Takım'a güvenini vurguladı.

Rıza Kayaalp ve Cenk İldem gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra genç sporcuların da Milli Takım kadrosunda yer aldığını ifade eden Çebi, "Güreşte biri gider, biri gelir ama o bayrak hiçbir zaman aşağı inmez." dedi.

Fransa'da mücadele edecek Milli Takım kadrosunun kamplar sonrasında netleşeceğini belirten Çebi, "Bizden önce de şampiyon sporcular vardı. Onlar bıraktı yerlerine bizler geldik. Biz bıraktık, şimdi başka isimler gelecek. Türk güreşinde al bayrak asla gönderden inmeyecek. Fransa'dan madalyasız dönmeyiz. Sporcu arkadaşlarımıza olan inancımız tam." değerlendirmesinde bulundu.


Selçuk Çebi Milli güreşçileri ziyaret etti


Sahaya indi, taktikleri gösterdi 

Selçuk Çebi, Güreş Milli Takımı'nın yaptığı antrenmana da katılarak, tecrübelerini sporcularla paylaştı. 

Grekoromen Güreş Milli Takımı kampında bulunan sporcularla hasret gideren Çebi, daha sonra formasını giyerek mindere çıktı. Antrenmana katılan Çebi, hatalar konusunda genç sporcuları Teknik Direktör Salih Bora ile birlikte uyardı. Hataları nasıl azaltabileceklerini de uygulamalı olarak sporculara gösteren Çebi, antrenmanın sonuna kadar minderde kaldı. 


Selçuk Çebi Milli güreşçileri ziyaret etti
 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@