7m

Çapkınoğlu

Düğüne katılan davetliler hastanelik oldu

3 gün önce dondurulan tavuklar, düğüne katılan 30 kişiyi zehirlendi.

Ankara 20.06.2021, 09:11
Düğüne katılan davetliler hastanelik oldu

Ankara'nın Sincan ilçesinde düğün evinde yedikleri yemekten zehirlenen aralarında çocuklarının da olduğu 30 kişi hastanelik oldu. İddiaya göre insanların zehirlenmesine 3 gün önce derin dondurucuya konulan tavuklar neden oldu.

Ankara'nın Sincan ilçesi Ertuğrul Gazi Mahallesi'nde iddiaya göre, 3 gün önce derin dondurucuya koyulan tavuklar, düğün günü evde pişirilerek gelen misafirlere ikram edildi.

30 KİŞİ ZEHİRLENDİ

Yemek yedikten bir süre sonra düğünün yapılacağı salona gidenlerden misafirler, baş dönmesi, mide bulantısı şikayeti ile kendi imkanlarıyla Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi ve çevredeki diğer hastanelere başvurdu. Aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi, gıda zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alındı. Hastaneye başvuranların sağlık durumlarının iyi olduğu, bazılarının taburcu edildiği öğrenilirken olayla ilgili inceleme başlatıldı. O anlar ise düğün salonun güvenlik kameralarına yansıdı.

"HUKUKİ HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ"

Düğün salonun sahibi Erdal Ülker ise yaptığı açıklamada, "Sosyal medya çıkan asılsız haberlerden dolayı üzgünüz. Zehirlenme durumunun bizle alakası yok. Gerekli hukuki hakkımızı kullanacağız" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@