7m

7m

hyundai

Bahçeli: "Türk Askerine 'Lejyoner' demek alçaklıktır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu.

Ankara 13.06.2017, 12:18
Bahçeli: "Türk Askerine 'Lejyoner' demek alçaklıktır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.


Katar krizi konusunda, Türkiye'nin tutumuna yönelik CHP'nin eleştirilerine değinen Bahçeli, "CHP'nin cesareti varsa Rabia polemiğine değil, emperyalizmin bölgeye kurduğu kanlı rampalara baksın" dedi. Türkiye içindeki olaylara değinen Bahçeli, "Ailede, sokakta, Milli Takım'da kavga, her yerde rezalet diz boyudur" diye konuştu. FETÖ ile mücadele konusunda 'siyasi ayak' eleştirilerini yineleyen Bahçeli, "Milletimizin hakkına hukukuna saygı duymalıyız. İmtiyazlıymış, onun damadı, bunun akrabasıymış diyerek hiçbir suçlunun, failin adalete kıymasına izin vermemeliyiz" dedi.

Kuzey Irak'ta alınan bağımsızlık referandumu kararına sert tepki gösteren MHP lideri, "Türkiye kapısının önünde kaçak bina dikmeye, çadır kurmaya kalkanları hizaya getirmeye mecburdur" açıklamasında bulundu. 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

"COĞRAFYA ALIN YAZISIDIR"

"Türkiye'nin çevresinde olağanüstü gelişmeler, birbirini takip eden olaylar dizisi sahnelenmektedir. Karşımızdaki bu tablo istesek de istemesek de ülkemize sirayet etmektedir. Coğrafya alın yazısıdır. Türk millleti asırlar evvel hakimiyeti altına aldığı coğrafyayı şehit kanları ile sulayıp, vatan yapmış, namus bilmiş, cefasına da sefasına da seve seve katlanmıştır. Gidecek yerimiz yoktur, sığınacak yeni bir yurt aklımızdan bile geçmemiştir."

"HER SEFERİNDE AYAĞA KALKMAK TÜRK'ÜN KADERİ"

"Vatan bağımsızdır, millet bağımsızdır, devlet bağımsızdır. Aksini söyleyenler ruhen çürümüş olanlardır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyayı müstesna kılan çok sayıda neden vardır. Her seferinde ayağa kalkmak, Türk'ün kaderi, Türk milletinin kahramanlık destanı olarak tarihe damga vurmuştur. "Ne işimiz var El Bab'da, ne arıyor?" sorgulaması yapanlar bağnazdır."

"TÜRK ASKERİNE 'LEJYONER' DEMEK ALÇAKLIKTIR"

"Katar'la varılan askeri çerçeve anlaşması TBMM'de komisyon tarafından onaylanıp Genel Kurul'a sevk edildiği bilinen bir gerçektir. 8 Haziran'da onaylanan anlaşma ile Katar'ın askeri kurumlarının modernizasyonu, iki ülkenin birlikte çalışabilirlik ile barış ve istikrara katkı sağlaması amaçlanmıştır. Türk askerine lejyoner demek su katılmamış bir alçaklıktır. Geçen hafta Suudi Arabistan ve Mısır'ın başını çektiği Körfez ülkeleri Katar'ı abluka altına almışlardır. Türkiye doğru bir hamle ile Körfez'de yükselen tansiyonun diyalogla çözülmesi tavsiyesinde bulunmuştur. Gerilim ateşinin konuşarak söndürülmesi konusunda ülkemiz azami emek sarfetmiştir." 

"KORKAK TALİHİNDEN KAÇAR, KAHRAMAN TALİHİNİ KAVRAR"

"Katar'la anlaşmanın rutin onayı birden bire bazı çevreleri rahatsız etmiştir. Durduk yere bir kaşık suda fırtınalar koparanları anlamak mümkün değildir. Türkiye, üstelik eski hakimiyet havzalarında niye olmayacaktır, neremiz yetersizdir. CHP'deki varolan kompleks, aşağılık duygusu nasıl ve ne şekilde izah edilecektir. Ülke olarak küresel gelişmelerin akıntısına kendimizi teslim mi etseydik! Başika Kampı için aynı masalı dillendirdiler. Türkiye'nin sınırötesi askeri veya siyasi faaliyetleri hukuki olduktan sonra bunu karalamak bir kere gayrimilliliktir. Korkak talihinden kaçar, kahraman talihini kavrar. Korkak batırır, kahraman yaşatır. Türk milleti ise hamdolsun kahramandır. Başka da çare yoktur."

CHP'YE KATAR TEPKİSİ: CHP'NİN CESARETİ VARSA, RABİA POLEMİĞİNE DEĞİL...

"İddialı olmayalım mı, dış politikada ebedi dostluk veya ebedi düşmanlık diye bir şey olmayacaktır. Doha'da üs kurmak, Körfez ülkelerine müdahalede bulunmak şeklinde yorumlanmamalıdır. Gerginliğin giderilmesi lazımdır. Hükümet de bunu yapmaktadır ve doğru çizgidedir. MHP ne Katar'ın safında ne de bu ülkeye tavır alan ülkelerin karşısındadır. Doha'ya Şam'a, Bağdat'a, Ankara'nın milli ülküleri ile yaklaşıyoruz. Doğru olduktan sonra da kimseden lafımızı çekinmeyiz. Malum çevrelere sormak istiyorum; Türkiye'nin bölgede pozisyon alması gözünüze batıyor da birçok ülke niçin dikkatlerinizden kaçıyor, kimlere sözcülük yapıyorsunuz. Eğer yürekliyseniz, minderden kaçmayacaksanız, ABD'ye "Ne işiniz var Ortadoğu'da" deyin de endamınızı görelim. CHP'nin cesareti varsa Rabia polemiğine değil, emperyalizmin bölgeye kurduğu kanlı rampalara baksın."

"TAHRAN-RİYAD ÇEKİŞMESİ FELAKET HABERCİSİDİR"

"Tahran-Riyad çekişmesi felaket habercisidir. Karşımızdaki zulüm piramidinin içinde yok yoktur. Enerji oyunları, stratejik çatışmalar, ülkelerin fiziki karşılaşması ile değil, terör örgütleri eliyle görülmektedir. ABD Başkanı'nın seçim döneminde, borcumuzu Körfez ülkeleri ödeyecek açıklamasının icrası için her yol denenmektedir. ABD, 11 Eylül saldırıları nedeniyle ölenlerin yakınlarının Suudi Arabistan'a dava açmasına imkan sağlayan bir yasa tasarısını imkana açmıştır. Ülkemizin itiraz, Obama'nın da veto ettiği tasarı sırasında iki ülke arasında soğuk rüzgarlar esmiştir. Ramazan ayında, İslam ülkeleri üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık, dinimizin buyruklarına da sadık ve bağlı olmak durumundayız." 

"AİLEDE, SOKAKTA, MİLLİ TAKIM'DA KAVGA..."

"Ülkemiz henüz, arzulanan huzur ve esenliğe erişmiş değildir. Gazetelerin 3. sayfaları dehşet ve şiddet haberleri ile doludur. Milletimiz huzursuz ve memnuniyetsizdir. Ailede, sokakta, Milli Takım'da kavga, her yerde rezalet diz boyudur. Biz sözün kalpten gelmeden hasbi olmayacağını muhterem ecdadımızdan öğrendik. Mesele esasen bu değildir." 

"FETÖ'NÜN KALINTILARI FAAL, HÜCRELERİ AKTİFTİR"

"Dikkatleri asıl mevzudan uzaklaştırma çabalarını masum bulmamız akla ziyandır. Yargıya giydirilmeye çalışılan deli gömleğini hafife almamız milletimizin hukukuna açıkça hakarettir. Mevlana, "Geminin içindeki su gemiyi batırır, geminin altındaki su ise kaldırır" demişti. Türkiye 4 bir tarafından su almakta, batmaktadır. O halde çare adaletsizliklerin üzerine kararlılıkla gitmektir. Kanun kaçakları, kaçırılanlar, kanunun karartanlar, kanun kalaycıları billurlaşmıştır. Algılar ne denli denetim altında tutulmaya çalışılsa da FETÖ'nün kalıntıları faal, hücreleri aktiftir." 

"İLAHLIK TASLAYAN FİRAVUNUN SUDA HELAK OLMASI..."

"Kanayan yaralar sürekli deşilmektedir. Tarihin her döneminde ahlak, adalet ve iman yolundan sapanlar, hakettikleri cezaları bulmuşlardır. İlahlık taslayan firavunun suda helak olması, yaşayışları hayvandan daha aşağı olan Lut kavminin yaşadıkları felaketler insanlığın ortak hafızasında hala canlıdır. Hukuk kuralları, adalet ilkeleri, düzen ve dengeyi sağlamıştır. Çağlar boyunca en büyük yaptırım gücü, insanlık vicdanıdır. Eğer ki kanunlar, kamuoyunun baskıları insan vicdanında yer bulmazsa, devletle vatandaş arasında bitip tükenmez bir hırsız-polis kovalamacası başlayacaktır." 

"YOK 'HASTAYMIŞ, ADRESİ BELLİYMİŞ' BAHANELERİ İLE SERBEST BIRAKILANLAR..."

"Rahmetle hatırladığımız, büyük hakanımız Fatih Sultan Mehmet'i, bir Rum mimarla aynı haklarla ve eşit haklarla çıkaran bir sistemi övmeyelim de ne yapalım? Adaletin diri tutmalıyız. Milletimizin hakkına hukukuna saygı duymalıyız. İmtiyazlıymış, onun damadı, bunun akrabasıymış diyerek hiçbir suçlunun, failin adalete kıymasına izin vermemeliyiz. Yok hastaymış, adresi belliymiş bahaneleri ile serbest bırakılanlar... hukuk herkese lazımdır. 15 Temmuz işgal teşebbüsü ile yüzleşeyeceksek bu kesinlikle hukuk yoluyla yapılacaktır. Devletin önemli mevkilerinde FETÖ'cü varsa, vebal herkesin üzerindedir. Yanlışa sessiz durmak ayıptır. Adalet ve ahlaki unsurların mahiyetleri kaybedilmişse, kıtaları içine alan bir ülkeye sahip olsa da yıkım ve dağılma evresine girmiş demektir. Uzun asırlar uyuyan bir devin uyanıp düşünmeye başlaması ne zaman olacaktır? Türkiye bir millet eseridir ve de bu muazzam eser asla esir edilemeyecektir." 

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE YALÇIN

"Batman Kozluk'ta henüz hayatının baharında Şenay Aybüke Yalçın terörün hedefi olmuştur. Duvağı ile kırmızı yazması ile memleketi Çorum'da ebedi yolculuğuna uğurlanmıştır. Müzik notaları öksüz, sınıfı kimsesiz kalmıştır. Babası Sadık Yalçın ise tüm Türkiye'ye ders vermiştir. Acılı baba "5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha buradayız. Allah'ın izni ile kimse bizleri yıldıramaz. Bu vatan Türktür, yarın da Türk. Ne Mutlu Türk'üm diyene" demiştir. Böyle bir babayı selamlamayalım da kime selam verelim." 

KUZEY IRAK'IN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU KARARI

"Barzani bağımsızlık referandumu yapacakmış. Bunların hepsi fasafisodur. Fuzuli ve bayat laf enflasyonudur. Türkiye kapısının önünde kaçak bina dikmeye, çadır kurmaya kalkanları hizaya getirmeye mecburdur. Erbil oradaysa Ankara burada. Türk milleti gerekirse yeniden tarih yapacak, bu tarihi kanıyla yazacaktır."

"HAKKARİ, ŞIRNAK İL KALMALI"

"Hakkari ile kalmalı, Şırnak il kalmalı. Başka nereye yapacaksanız yapın." 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@