Anahtar Deliği 7.1.2016

 SAĞIROĞLU, KAVŞAK SORUNUNA EL ATTI  Kaşüstü, Dünya Ticaret Merkezi’nin önünde bulunan kavşak, yüz metre Trabzon şehir merkezi tarafına çekilerek yeniden yapılandırılıyor.  Bunun sebebi, mevcut kavşağın yetersiz olması.  Karayolları yeni kavşak için bir p

Anahtar Deliği 7.1.2016

 SAĞIROĞLU, KAVŞAK SORUNUNA EL ATTI

 Kaşüstü, Dünya Ticaret Merkezi’nin önünde bulunan kavşak, yüz metre Trabzon şehir merkezi tarafına çekilerek yeniden yapılandırılıyor.

 Bunun sebebi, mevcut kavşağın yetersiz olması.

 Karayolları yeni kavşak için bir proje yaptı, bu projeye Trabzon karşı çıkıyor.

 İsmi köprülü kavşak.

 Düz yolda köprülü kavşak olmaz, yakışmaz denerek karşı çıkılıyor.

 Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’da köprülü kavşağa karşı çıkıyor, Karayolları’nın köprülü kavşak projesi içine sinmedi, önceki gün atladı Ankara’ya gitti, projeye müdahale etti.

 Bat çık projesini sundu, bu projenin uygulamaya geçirilmesi için ilgili bakanlardan söz aldı.

 İHRACAT GÜNDEMDE OLMALI

[PAGE]

 İHRACAT GÜNDEMDE OLMALI

 Trabzon, henüz daha Rusya’ya yapılan ihracata ambargo konulmasından kaynaklanacak zararı henüz anlamış değil.

 Uçak krizinin ardından Rusya, Türk ihracatçılara ambargo koydu, mal almayacak.

 Dolayısıyla, yıllık ihracatının neredeyse yüzde 80’i Rusya piyasasına yapılan ihracatta büyük darbe yiyecek.

 İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, ihracatçıların içine düştüğü durumu ve ileride doğacak olumsuzlukları paylaşmak için basın toplantısı düzenledi ama bu konuyla ilgili olarak pek fazla yorum yapılmadı.

 Başkan Ahmet Hamdi Gürdoğan’ın basın toplantısında, Kaşüstü’nde yapılacak kavşak öne çıkarılmış, Gürdoğan’ın sözlerinin arasına sıkıştırdığı kavşak hakkında söyledikleri gündeme getirilmiş.

 Kavşak da önemli ancak, Gürdoğan’ın ihracat ve ihracatçıların geleceğiyle ilgili söyledikleri daha önemliydi.

 CHP’DE YENİ DÖNEM

[PAGE]

 CHP’DE YENİ DÖNEM

 Trabzon CHP’de Turgay Güngör’ün göreve başlamasının ardından yeni bir dönem başladı.

 En azından AK Parti İl Başkanı Haydar Revi daha önce bu partinin il başkanını uzlaşılması mümkün değil diye hiçbir meselede muhatap kabul etmezken, göreve yeni seçilen Turgay Güngör’ü arayıp tebrik edip başarılar dilemesi, Trabzon CHP’de yeni dönemin başlamasının müjdesi oldu.

 Yeni dönem yeni İl Başkanı Turgay Güngör’ün seçilip göreve başlamasıyla oldu ama bu sürece hayat verecek olan yine CHP’liler olacak.

 Turgay Güngör’ü de Trabzon siyasetinin kısır çekişme ortamına çekerlerse, CHP’nin yeni dönemde hiçbir kazanımı olmaz.

 TRABZONSPOR’DA SİSTEM DEĞİŞİYOR MU?

[PAGE]

 TRABZONSPOR’DA SİSTEM DEĞİŞİYOR MU?

 Trabzonspor Kulüp Başkanı sosyal medyayı iyi kullanan bir yönetici, çok hareketli ve aktif.

 Başkan seçildikten sonra Trabzonspor Kulübü’nün meselelerini yönetim kurulu üyeleriyle birlikte masaya yatırması ve sorunlara çözüm şekli bulana kadar masadan kalkmaması, kulüpte yeni bir anlayışın doğmasına yol açtı.

 Usta bununla da kalmıyor, Trabzonspor Kulübü’nde yanlış giden işlerde sorumluluğu olan çalışanları eğitmek için uzmanları İstanbul’dan getirerek, özellikle ekonominin işleyiş sistemini yeniden kurmaya çalışması kulüp çalışanları arasında tedirginlik yaratsa da, kurulmak istenen yeni sistemi oturtmak için gerekirse çalışanlardan fedakarlık istemenin kaçışı olmayacak.

 Yönetim profesyonel kadro seçiminde net olmalı, senin adamın benim adamım ayrımı başlarsa, nasıl gelmişse sistem öyle gider.

TRABZON PİYASASI GEÇMİŞİNİ ARIYOR!

[PAGE]

TRABZON PİYASASI GEÇMİŞİNİ ARIYOR!

TOKİ’nin Trabzon’da üstlenmiş olduğu dönüşüm projelerinden önemli miktarda sıcak para girdi piyasaya ve bu para şehir esnafına derin nefes aldırdı.

 2014 ve 2015 yıllarının seçim yılları olması ve hükümetin yatırımlara fazla kaynak ayırmaması, ayrıca da Trabzon’un bakanlar kurulunda bakanı olmaması yüzünden şehirdeki dönüş projeleri eski hareketli günlerini aramaya başladı, sıcak para başka illere bölgelere kaydı.

 Trabzon piyasası seçimin ardından da kan ağlıyor, siftah yapamadan dükkan kapatıyoruz diyorlar.

 İhracatçı Rusya krizi yüzünden büyük oranda darbe yedi.

 Piyasanın umudu, hükümetin asgari ücreti bin 300 liraya çıkarması ve emekli kesimine verdiği aylık 100 liralık seyyanen zamma kaldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İsmail AKSOY - 2 yıl önce
Bu yörenin çok iyi etüd edilerek kesinlikle “UZUN VADELİ” bir proje yapılması gerekir. Şöyle ki: İleride “RAYLI SİSTEM” de göz önüne alınıp, sahil kesimdeki yerleşim de göz ardı edilmeden, Nümune Hastanesi ve ona paralel gelişme de dikkate alınarak; gerekirse DSİ'den itibaren viyadükle ana yol devam etmeli, bu yolun her iki tarafına da Yomra Merkezine kadar yan yollar oluşturmalıdır. Lütfen yap-boz yapılarak kaynak israfı yapılmamalıdır diye düşünüyorum. Okuyanlara saygılarımla.