kebir reklamı

Anahtar Deliği 2.11.2015

 " KAYYUM ATAMA KARARI ÇIKMALIYDI"   Trabzonspor Kulübü’nün hafta sonu yapılacak genel kurulunda oy kullanma hakkı olan üyelerle ilgili farklı görüşler tartışılıyor.  Yönetim çoğunluk sağlanamayan birinci kongrede hazirun cetvelinde kayıtlı oy kullanma ha

Anahtar Deliği 2.11.2015

banner197

 " KAYYUM ATAMA KARARI ÇIKMALIYDI"

  Trabzonspor Kulübü’nün hafta sonu yapılacak genel kurulunda oy kullanma hakkı olan üyelerle ilgili farklı görüşler tartışılıyor.

 Yönetim çoğunluk sağlanamayan birinci kongrede hazirun cetvelinde kayıtlı oy kullanma hakkı olan 11 bin küsür üye olduğunu kayda almasına rağmen, muhalefetin mahkemeye müracaatı dün sonuçlandı ve mahkeme Haciosmanoğlu yönetiminin son olarak yapmış olduğu üyelerin oy kullanma hakkı olmadığına kanaat getirerek yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 Bu karar Hacıosmanoğlu karşıtlarını daha da cezalandırırken, bazı üyeler ise Haciosmanoğlu Trabzonspor tarihinde başkan adayı olmuş isimler arasında en az oyu alan isim anılması için diğer başkan adayları arasında en şanslısına oy vermemiz gerekir açıklamaları geliyor.

 Öte yandan aynı mahkeme Kulüp yönetimi yerine kayyum atanması yönündeki talebi yetkisiz olduklarını gerekçe göstererek reddetti.

 Kongreye üç gün kala en iç açıcı karar olarak Haciosmanoğlu ve yönetiminin yerine kayyum atanması beklentisi camiada hakim olmuştu ancak bu beklenti amacına ulaşamamış oldu.

 KRİZİ ÇÖZÜN!

 
[PAGE]

 KRİZİ ÇÖZÜN!

 Türkiye ile Rusya arasında Rus uçağının düşürülmesinden kaynaklanan anlaşmazlık sürerken, iki ülkenin politikacılarının söz düellosu aynen  savaş uçaklarının it dalaşını andırıyor.

 Cumhurbaştanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin ipleri tamamen kopardılar, salvo atışa devam edip birbirlerine saldırmaya devam ediyorlar.

 Bir yandan da her iki ülke diğerine yaptırım olarak alınan önlemleri kamuoyuna açıklıyorlar.

 Türkiye ile Rusya iki komşu ülke keşke aralarını açacak böyle bir sorun yaşanmamış olsaydı.

 Ancak, Türkiye sınırlarına giren savaş uçağının düşürmesinden sonra Putin adeta çılgına döndü, oyuncağı elinden alınmış hırçın çocuk gibi ağzına geleni söylüyor, iç ve dış kamuoyuna güçlü görünmek için her türlü densizliği yapıyor.

 TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacisalihoğlu’nun da dün canlı yayın programında ifade ettiği gibi iki ülke lideri Erdoğan ile Putin bir araya gelip iki ülke arasındaki krizi çözmelidirler.

 Yoksa bu kriz devam ettiği müddetçe, hem Türkiye hem de Rusya büyük zarar görür.

 Haliyle en büyük zararı da Rusya’ya ihracat bağlantıları olan ve sürekli bu ülkeye mal satan Doğu Karadenizli işadamları görecektir.

 Zaten Başkan Hacaisalihoğlu’da bunu işaret ediyor.

 BÜROKRASİDE PATRONUN DEDİĞİ OLUR

[PAGE]

 BÜROKRASİDE PATRONUN DEDİĞİ OLUR

 Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduktan sonra Ankara üst düzey bürokrasisine gidecek veya Soylu’nun bakanlığında görev alacak isimler her gün kıyıda köşede seslendiriliyor.

 Bir gerçek var ki, Erdoğan Bayraktar 17-25 Aralık operasyonlarına müteakiben Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinden alındıktan sonra yerine getirilen İdris Güllüce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Trabzonlu bürokrat kıyımı yaptığı gibi diğer bakanlıklarda da görevden alınan Trabzonlu bürokratlar oldu.

 Şu an Trabzon Ankara bürokrasisinde çok zayıf, etkili adamı yok gibi.

 Ancak, artık Süleyman Soylu gibi bir bakanı var.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Soylu’nun arkasında, onun alacağı kararlara destek verir, Trabzonlu bürokratların en azından bu dönem önünü kesmez kestirmez.

 AK Parti’de bir yetkili dedi ki, Soylu’nun üst düzey bürokrat tercih etmesi doğal da, ondan önce büyük patron Erdoğan’ın tercihleri bürokraside üst düzeyde atanacaklardır.

 ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZDAN HOPTEK SHOW

[PAGE]

 ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZDAN HOPTEK SHOW

 Flash TV’de haftada bir yayınlanan Karadeniz Show programının Trabzon’dan da önemli konukları vardı.

 Bu konuklar özel durumları olan ve Trabzon Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören bir grup engelli çocuğumuzdu.

 Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kendilerine destek oldu, Eyüp Belediye Başkanı çocuklarımızı İstanbul’da ağırladı.

 Onlar da davetli oldukları değerli hemşerimiz ve kardeşimiz Sinan Yılmaz’ın Karadeniz Show programına çıkarak, ekip halinde hoptek oynamaları hem stüdyodaki diğer seyirciler ve Flaş TV izleyicileri tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

 Engelli çocuklarımızı programına davet ederek onları onurlandırıp coşturan Sinan Yılmaz kardeşimize ve Trabzon Rehabilitasyon merkezi yönetimi ile merkezin dernek yönetimine engelli çocuklarımıza sahip çıktıkları için ve onları sosyal etkinliklere hazırlayıp hayata bağlama adına verdikleri çaba için teşekkür ederiz.

ARAP CITY!

[PAGE]

ARAP CITY!

 Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün gerekirse Araplara şehir kurarız sözüne CHP Milletvekili Haluk Pekşen takmış ve konuyu Meclis Genel Kurulu’na tışımış.

 Pekşen soru sormuş Başbakan’a “Şehir Araplara bırakılırsa, Trabzonluların akıbeti ne olacak, şehri mi terk edecekler.”

 Araplara şehir kurmak, mevcut şehrin tamamını teslim etmek değil.

 Bir müteahhit bir site yapıyor veya devletin TOKİ kurumu belli bir plan içinde birkaç bslok konut yapıyor, şehir kurdum diyor.

 Trabzon Valisi Öz’ün anlatmak istediği de bu olmalı.

 Arapların talebine göre arazi alınır, imarı çıkarılır, bin-iki binlik konutlar yapılır, ismine de Arap City denir, buralarda ikamet edecek Araplar da Türkiye’de geçerli kanunlara tabi olur, ne var bunda?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.