banner556

>

Anahtar Deliği 01.09.2020

Trabzon kulislerinden yansıyanlar

Anahtar Deliği 01.09.2020, 08:53 02.09.2020, 12:37
Anahtar Deliği 01.09.2020

İşleri güçleri manipüle etmek!

Türkiye’de adına “şike” dediğimiz illegal faaliyetler tüm dünyada “manipülasyon” olarak adlandırılır. Fenerbahçe’nin yaptığı son açıklamadan görülüyor ki, 2010 – 2011’de sahayı manipüle eden Fenerbahçe, o gün bugündür “şike” bağımlısı olmuş, saha içi ve saha dışını da manipüle etmeyi sürdürüyor.

Trabzonspor, FIFA’ya başvuruyor. Diyor ki, “UEFA ve CAS Türkiye’de 2010-2011 sezonundaki şikeyi tescilledi. Ama TFF’ye müdahale etmiyor. Ne şikeyle kazanılmış şampiyonluk kupası Fenerbahçe’den alınıp tarafımıza veriliyor ne de şike yapanlar küme düşürülüyor. UEFA’ya bu yönde yaptığımız başvurular kabul görmedi. Haliyle dünya futbolunun patronu olarak gereken müdaheleyi yapmanızı istiyoruz.” FIFA kabul etmiyor. Daha sonra Trabzonspor, davayı İsviçre Federal Mahkemesi’ne taşıyor. Bu mahkeme de dosyayı usül yönünden inceliyor, başvuru reddediliyor. Davayı açan Trabzonspor olduğu için yargılama masraflarını ödemek zorunda kalıyor. Kazansa o davanın masraflarını Fenerbahçe ödeyecek! 

Peki, Fenerbahçe ne yapıyor! 2010 – 2011’de yeşil sahayı, son dönemlerde de futbolcu transferleriyle ekonomik limitleri manipüle ettiği yetmiyormuş gibi, şike sürecine dair tüm yargılama, karar ve açıklamaları da manipüle ederek çarpıtıyor. Diyorlar ki, “Şampiyonluğumuz yeniden tescillendi.” Diyorlar ki, “Trabzonspor bize tazminat ödemeye mahkum edildi.” Yani söz konusu davayla alakası olmayan iki başlığı kamuoyuna yalanlarla dolu açıklamasıyla servis ediyor! 

Anlaşılan o ki; Fenerbahçe’de “manipülasyon” kurumsal bir tavır, kurumsal bir bakış, bir idare biçimi ve bir bağımlılık haline gelmiş. 

Biliyorsunuz Kuzey Kore bir önceki Dünya Kupası’nda Japonya'yı 7-0, ABD'yi 4-0 ve Çin'i 2-0 yendiğini ve finale kaldığını vatandaşlarına duyurmuştu. Ardından Ronaldo’lu Portekiz’i 6-0 yenerek kupanın sahibi olduğunu televizyonlardan halkına ilan etmişti. 

Bugün İsviçre Federal Mahkemesi’nde dava kazandığını, Trabzonspor’dan tazminat alacağını, 2010 – 2011’de şampiyon olduğunu iddia eden Fenerbahçe, yarın Kuzey Kore gibi kaybettiği maçlardan sonra kazandığını, yer almadığı bir kupada şampiyon olduğunu da taraftarlarına duyurursa şaşırmayın! 

Önce Metin Şen ardından da Semih Özsoy’un istifasıyla “güç zehirlenmesi” emareleri gösteren Ali Koç’un, gittikçe Kuzey Kore liderine benzemesi dünyanın gördüğü en büyük ironilerinden biri olarak tarihteki yerini alır. 

Nihat Tosun’nun durumu ne oldu?

Tatil için memleketi Trabzon’da bulunan Nihat Tosun ve eşi, korona virüsüne yakalanmış ardından Sağlık Bakanlığı’na ait bir ambulans uçakla tedbir amaçlı Ankara’ya nakledilmişlerdi.

Gün içerisinde çok bilgi alamadık.
Akşama doğru MÜSİAD Trabzon Şubesi yöneticilerinden Ümit Hotaman aradı.

Burada ambulans uçakla neden Ankara’ya kaldırıldı, herkese bu işlem uygulanıyor muyum diye yazmıştık.

Kendisi gelen yorumlar nedeniyle üzüntü duyduğunu, durumunun iyi olmadığını, entübe olduğunu ifade etti.

Bazılarının çok acımasız yorumlar yaptığını dile getirdi.

Nihat Tosun’un durumunun ağırlaştığını böylece öğrendik.

Ümit Hotaman Nihat Tosun’a ‘abi’ der, Trabzon’a geldiğinde bizzat ilgilenir. 

Sağlığına kavuşur ve yeniden Trabzon’a döner umarız.

Geçmiş olsun.

O çocukların gözlerine hangi cesaretle bakacaksınız 

Trabzon’da yaylada öldürülen Şenol Keleş’in ailesi isyan ediyor. Nedeni de şu? Samsun’da cinayet işleyen zanlılar nasıl olur da yakalanmaz ve Trabzon’da elini kolunu sallayarak bir yaylaya çıkar, orada da sırf tartıştıkları bir kişiyi öldürecek kadar rahat hareket edebilirler.
Bunun izahını istiyorlar.
Trabzon Valiliğinden Trabzon Emniyet Müdürlüğünden..
Şenol Keleş’in 2 çocuğu vardı, onların gözlerine bakıp bu olay şöyle oldu, böyle yaşandı diye kim izah edecek?
Şenol Keleş’in ailesini devlet erkanından kimler aradı? Başsağlığı diledi? Bu da yok. Lütfen biraz empati kurun. 

Trabzonspor Kulübü’nde sözleşmeler sona erdi

Haber61 yazarı Turgay Beşyıldız, son mesajları ilginç.. Bir o kadar da düşündürücü. Bakın neler dedi?

“Az sonra değil, az önce! Trabzonspor yönetiminin en etkili isimlerinden biri; ''Futbol hayatını Çin'de, en pahalı bir şekilde sürdüren Souza Talisca ile ilgili bir transfer düşüncemiz asla yoktur.”

“Trabzonspor'da altta ve üstte bir çok çalışanının sözleşmesi dün gece sona erdi. Kulüp Doktoru Hakan Ayaz ile yeniden anlaşma yapılmayacağı '' Bir grup futbolcu ile bir grup teknik ve sağlık çalışanı seni istemiyor'' diyerek kendisine bildirildi.”

“TS Kulüp doktoru Ayaz da, “Sosa hazır değil oynayamaz dedim, oynattınız. Sakatlığı arttı. Daha geçen hafta Samsun maçı öncesi Yusuf Sarı yüksek, ağır tempolu idmana çıkamaz dedim, çıkardınız. Sakatlığı nüksetti. Ben hatalıyım öyle mi? Hakkımı helal etmiyorum” dedi ve veda etti.”

“Dün gece sözleşmesi biten TS Alt yapısında bazı teknik adamlar ile devam edilmeyecek. Yerlerine gelecek isimler için ''Liyakat'' öne çıksın istenirken ''Ben geleyim'' diyerek araya adam koymalar başladı. Şehir merkezi küçük bir yer, herkes de birbirini tanıyınca sıkıntı oluyor.”

“Rezerv Lig konusunda, Türkiye'de ki futbol camiasında görüşmeler ve fikir alış verişleri devam ederken, Trabzonspor'da, bu takımın başına kim geçecek? sorusu için cevap aranmaya başlandı. İstenilen ise geçmiş başarılarıyla ve aldığı şampiyonluklarla hak eden bir isim gelsin”

Haber61 TV’de sporun nabzı atıyor

Haber61 TV yeni stüdyolarında yeni sezona hızlı başladı. Tuncay Lakot’un önderliğinde önemli hamleler yapan Haber61 TV’de yeni programlar da başladı. İlk program Ali Kemal Yazıcı ile Tuncay Lakot yapıyor. Yeni olmasına karşın, inanılmaz bir aksiyon alan, gelen yorumlarla canlı yayında adeta gündem yaratan programlar sürecek. Haber61 TV’nin canlı yayın aracı da bakımdan geçti. Bölgesel yayınlar, Trabzon gündemi, Türkiye’de sıcak gelişmelerin aktarılmasında canlı yayın aracı ekibiyle birlikte yollarda olacak. Bizi izlemeye, takip etmeye devam edin.

Yorumlar (9)
yakun 5 ay önce
Sağlık Bakanlığı’na ait bir ambulans uçakla tedbir amaçlı Ankara’ya nakledildi? Kaç hasta daha bu şekilde Ankara' ya nakledildi.? Nihat TOSUN' un ne özelliği var? Bu ülkede yaşama hakkına sahip olmak için akepeli mi olmak gerekiyor? Ne demek acımasız yorumlar? Sen bu milletin hakkını bir vekil adayına yedireceksin, millet acımalı yorum yapacak öyle mi? Bu millet oy kullanırken salakça hareket ediyor ama o kadar da salak değil.
HAMDİ çilingir 5 ay önce
Nihat tosun sağlık Bakanlığı'nın müsteşarlığı ni yapmış bir bürokrat çok ayıp ediyorsunuz biz böyle değerlerimizi kaybediyoruz
TRABZON AKÇAABATLİ HALİL 5 ay önce
NE O HEMŞERİM ZORUNA GİDEN NEDİR? YOKSA SENİN AMACIN ÜZÜM YEMEK DEĞİL DE BAĞCIYI DÖVMEK Mİ? MİLLETİN AKP YE OY VERMESİ SENİ NİYE İLGİLENDİRİYOR SEN NASIL İSTEDİĞİN PARTİYE OY VERİYORSAN HER BİREYDE KENDİ İSTEDİĞİ PARTİYE OY VERİR. İŞİNİZ GÜCÜNZ YOK YADA KISIR BİR REİS PARANOYASI YAŞIYORSUN
İbrahim köseoğlu 5 ay önce
DR. HAKAN AYAZI ın doktorluğunu tartışmak kimsenin haddi değildir. Adamlığını Trabzonsporluluğunu da kimse tartışamaz. Kısaca TS ilk darbeyi aldı. Yazık. Yerine gelecek kimse dr Hakan Ayazı irdelesin. Yarın bu taraftar hesap sorar. ALT YAPIYA YARDIMCILARIYLA İNGİLİZ VEYA ALMAN HOCA GELSİN. PATRONLARIDA SADİ TEKELİOĞLU OLSUN. TRABZONDA ŞUAN İÇİN BU İŞİ YAPACAK HER YÖNÜYLE DONANIMLI KİM VAR. ŞUANA KADAR ÇIKAN OYUNCULAR KÖRLENSEDE FUTBOLCU OLAN OYUNCULAR. HANİ İKİ YIL ÖNCENİN YILDIZLARI NEREDE BIRAKIN BU OLMAYACAK İŞLERİ. ORASI KİMSENİN EGO TATMİN YERİ DEĞİL. ÖZKAN HOCA O CIVARA GELMESİN. ÇOK İSTİYORSA ÇOK SEVDİĞİ GS GİTSİN YETER GİTSİN
H. M 5 ay önce
Sayın Nihat Tosuna çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Müsiad başkanı Ümit Hotaman ambulans uçakla taşınanlara haksızlık yapıldığını söylüyor. Hotoman siz insanlara eneyi yerinemi koyuyorsunuz yani biz aptalız öylemi pandemi döneminde ambulans uçakla taşınanların öz geçişlerine bakıldığında kimlere hizmet edildiğini göreceksiniz.. Siz en iyisi işlerinize devam edin servete servet katmaya devam.. Allah yürü kulum dedi yaaa
Dosdoğru 5 ay önce
Acımasız yorum mu bu millet yanlışa da yanlış demesin mi ? Bu ülkede her vatandaşa aynı davranılsa kimse eleştirmez.Ben başka bir partiden Milletvekili adayı olsaydı aynı ayrıcalık yapılacağını dusunmeyenlerdenim.Bazı illerde böyle insanlar ve yandaşları için hazır bekleyen ve hizmet eden Vip Ambulans bile var.
Soners 5 ay önce
Kul hakkı, yetim hakkı en büyük günah. Hatırlatmak istedim.
devran 5 ay önce
klüpler amatör dende kötü yönetiliyor isin gercegi bu
TS 61 5 ay önce
Doktor gidiyorsa kondisyoner neden duruyor ? Onu kim koruyor? İdman programlarını kim ayarlıyor? Neden futbolcular dayanıklılık testlerimden geçerken sakatlanıyor? Bira şeffaflık !!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@