banner556

Anahtar Deliği 28.11.2017

Haber 28.11.2017, 11:38

BOZTEPE’DE YAPILAN OTEL OFG’NİN PROJESİ Mİ?

Trabzon’a yatırım istersin..
Turizme adına önemli yıldızlı oteller zincirlerini çekmek istersin..
Daha başlamadan her türlü engellemeyle karşılaşırsın.
Yıllardır bu kent Trabzon’a otel yatırımları bekliyordu. Şimdi başladı. Ciddi yatırımlar geldi. Boztepe’de bu otel projelerinden bir tanesi yapılıyor. 5 artı 2 şeklinde yani 7 yıldızlı olacak. Trabzon’da devlet büyükleri nezdinde ağırlayacak kentin marka değerini yükseltecek bir konaklama noktasından biri daha olmuş olacak. Boztepe’de dağın içine yerleştirilen ve çam ağaçlarını dahi kapatmayan bu otel projesinin daha önceki yıllarda defalarca aynı projenin gündeme gelip çizildiğini biliyor musunuz?
Taaa Suat Oyman, Atay Aktuğ, Orhan Karakullukçu, Volkan Canalioğlu dönemlerinde bile vardı bu proje. Boztepe’de olsun ki kente gelen unutulmaz bir görüntüde konaklasın ve Trabzon şehrini unutmasın diye.. İşte bu projeyi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu (OFG) başarıyor. Hatta öncekiler gibi 600 yada 300 yataklı olsun büyük olsun tarzında değilde 160 odalı olsun kongre salonlarıyla tarz olsun Boztepe’nin de şeklini bozmasın diye özenle hazırlandı. Yatırımı yapan da Bilgin Akaydın da Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinden.
Trabzonlu olduğundan kentine hemşerilerine vefasını gösteriyor. Yalnız kentte bu tartışmalardan o kadar küsmüş ki inşaata beş dakika uğrayıp dönmüş. O da küsmesin gelsin İnşaatında projesinin detaylarını anlatsın. Ramada da kurulurken böyle tartışmalar yaşandı ama şimdi Trabzonspor’un yıldızları bile orada kalıyorlar. Burayı yapan iş adamı Hüseyin Başaran da takdir ediliyor şimdi.. Projenin mimarisi, trafik sorunu oluşabileceği ve buna karşı önemli çalışmalar yapılması gerekir denebilir. Ama neden proje burada olacak denemez. Bu doğru değil. Şeklini yada eksiklerini eleştirelim ama Trabzon’a yapılan bu güzel yatırıma karşı çıkmak doğru değil. Bu konuda Trabzon’un bakanları Berat Albayrak ve Süleyman Soylu ile Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na destek olunmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@